Loading...
Σάββατο 16 Φεβ 2019
Ο Απόλλων ( 8μ.μ) στην Αμαλιάδα με κόσμο!!!
Κλίκ για μεγέθυνση

Ο Απόλλων εκστρατεύει σήμερα ( 8μ.μ.) στην γειτονική Αμαλιάδα για την μάχη με τον Κόροιβο στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Α2 Εθνικής Μπάσκετ. Οι μελανόλευκοι ολοκλήρωσαν χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα την προετοιμασία τους και ποντάρουν στην όσο πιο σημαντική ενίσχυση των πολυάριθμων φίλων τους θέλοντας μνα εξασφαλίσουν τη νίκη ρεβάνς για την ήττα   του Α γύρου στην Πάτα με 63-64 σε ένα παιχνίδι όπου είχε ακυρωθεί ως εκπρόθεσμο το καλάθι του Γιάννη Μολφέτα που είχε σημειωθεί ταυτόχρονα με την λήξη του παιχνιδιού .

 

Το θετικό για τον προπονητή του Απόλλωνα Κώστα Δελέγκο είναι ότι όλοι οι αθλητές βρίσκονται ετοιμοπόλεμοι έ4χοντας ζητήσει απόόλους να είναι ιδιάιτερα προσεκτικοί στην Περιφεριακή άμυνα μιας και η γηπεδούχος ομάδα στηρίζχεται σε σουτ έξω από την γραμμή του τρίποντου και να είναι ιδιάιτερα προσεκτικοί στον έλεγχο του ρυθμού. Ο προπονητής του Απόλλωνα Κώστας Δελεγκος επισημαίνει: « Το παιχνίδι είναι μια σημαντική ευκαιρία για να πάρουμε ένα κομβικό διπλό . Πρέπει να έχουμε ομοιογένεια και να μείνουμε αφοσιωμένοι στο πλάνο που έχουμε δουλέψει όλη την εβδομάδα .Περιμένουμε την όσο το δυνατόν μεγαλύτερη προσέλευση από τους πολυάριθμους φίλους μας για να μας ενισχύσουν στην προσπάθεια μας . Στην αποστολή των μελανόλευκων έχουν συμπεριληφθεί οι: Στεφανίδης , Βλάχος, Τζάιδας , Παπαβασιλόπουλος, Μπέμπης, Μολφέτας, Ζούμπος, Μπαζίνας, Δημακόπουλος, Καζαρνόφσκι,Κασπίρης , Πολυδωρόπουλος.

Το σημερινό παιχνίδι θα σφυρίξουν οι Ψαραινός , Μακλογιάννης , Κάρδαρης ,ενώ κομισάριος είναι ο πατρινός Βασίλης Θεοδοσόπουλος .

Αναλυτικά τα υπόλοιπα σημερινά παιχνίδια:

Νίκαιας «Πλάτων» 17.00 Ιωνικός Ν.-Ευρώπη Πευκοχωρίου Δαρλαμήτσος-Κωνσταντινίδου-Δολγύρας (Ντίνος)

Αλ. Δημόγλου 17.00 Καβάλα-Καστοριά Πιτσίλκας-Τζιοπάνος Ν.-Σιμητόπουλος (Μπρίγκος)

Ιβανώφειο 15.00 Ηρακλής-Μαρούσι Μπήτης-Ταρενίδης Στ.-Ταρενίδης Κ. (Γκούμας)

Κω 15.00 Ιπποκράτης-Καρδίτσα Θεονάς-Τσαχάκης-Ζακεστίδης (Ξάνθος)

Στ. Βενέτης 17.00 Διαγόρας Δρ.-Ψυχικό Τσώνος-Μπούκας-Λύρας (Άκελ)

Υμηττού 17.00 Αμύντας-Εθνικός Μπίκας-Πολυχρόνης-Ορφανός Ιορδ. (Δούκας)

Μεσολογγίου 17.00 Χαρ. Τρικούπης-Ερμής Αγιάς Διαμαντής-Βαρδάλος-Τσακαλογιάννης (Πατσαντζόπουλος)

gnomip.gr

 
© Copyright 2020 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport