Δευτέρα 19 Φεβ 2018
Πρεμιέρα με ήττα για τον Ήφαιστο Πατρών

Ο Α.Σ. Α.με.Α Ήφαιστος ηττήθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος μπάσκετ με αμαξίδιο ΟΣΕΚΑ από το Μαρούσι 33-49 στο κλειστό της Αλεξιώτισσας.

Οι αθλητές του Δημήτρη Αναγνωστόπουλου πλήρωσαν το πολύ κακό ξεκίνημα. Στο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 5-16 και στο ημίχρονο 12-28. Στην τρίτη περίοδο οι αθλητές της πατρινής ομάδας μείωσαν στο -12, 22-34 και οι φιλοξενούμενοι έφθασαν δίκαια στη νίκη με 33-49.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι παίρνοντας διψήφια διαφορά από την πρώτη περίοδο, καταφέρνοντας να την συντηρήσουν μέχρι το τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 05-16, 12-28, 22-34, 33-49.

Α.Σ. Α.με.Α Ήφαιστος(Αναγνωστόπουλος): Σταγιάνος, Κουραχάνης, Σταμάτης 6, Μεταξάς, Νακόπουλος, Παπαδόπουλος 10, Αδαμόπουλος 5, Καφετζής, Κανελλόπουλος 2, Κοντογιάννης 5, Τατάνι 3, Πανουτσόπουλος 2.

Α.Σ.Κ.Α. ΜΑΡΟΥΣΙ (Γιώρας) :Μίνα 4, Τσαουσίδης 2, Αχλαδιώτης, AlHussein 12, Τριανταφύλλου 14, Κορκίδης 2, Μιχαλόπουλος, Στεφανίδης, Igarki 15.