Κυριακή 05 Ιαν 2020
Γ ΕΘΝΙΚΗ :Η ΠΓΕ  στάση στην Κόρινθο ο Γλαύκος ήττα απο Ηλυσιακό
Σε ένα παιχνίδι με τρομερή ένταση εντός και εκτός παρκέ ο ΚΑΟΚ κατάφερε να βγει νικητής πανηγυρίζοντας τη νίκη της Παναχαϊκής με 94-64. Μάλιστα η αναμέτρηση διακόπηκε στο 26ο λεπτό, με τους διαιτητές να περιμένουν την εκκένωση του γηπέδου από την αστυνομία προκειμένου να συνεχίσουν το παιχνίδι. Συγκεκριμένα οπαδός των γηπεδούχων επιτέθηκε λεκτικά στονΝίκο  Μοσχοβάκη, ακολούθησε ρίψη μπουκαλιών στον αγωνιστικό χώρο και συμπλοκή μεταξύ των οπαδών των δυο ομάδων. Οι διαιτητές βλέποντας τον «πόλεμο» από τις κερκίδες σταμάτησαν το παιχνίδι. Η αστυνομία προέβη σε εκκένωση του γηπέδου, προκειμένου να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση. Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που πήραν τα ηνία της αναμέτρησης απο το πρώτο δεκάλεπτο και τα διατήρησαν μέχρι και το τελικό σφύριγμα.

Ο ΝΕΟΛ μπορεί να βρέθηκε προ εκπλήξεως στην Ερμιονίδα, όμως κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα με 81-70 και να ξεκινήσει με το δεξί τις υποχρεώσεις του στον 1ο ομίλου της Γ Εθνικής για το 2020.

ο Γλαύκος ηττήθηκε στίς λεπτομέριες απο τον Ηλυσιακό 71-73 πληρτόνοντας το πολύ κακό τρίτο δεκάλεπτο . Η Αχαγιά 82 ηττήθηκε στην παράταση στην Νέα Κηφισιά  69-62