Σάββατο 28 Ιαν 2017
Παπανικολάου: “Στο φινάλε ήμασταν αυτοί που έπρεπε”

Ο Κώστας Παπανικολάου στάθηκε στο εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο του Ολυμπιακού και επεσήμανε πως οι Πειραιώτες στο τέλος ήταν αυτοί που έπρεπε.

μετά το τέλος της αναμέτρησης κόντρα στην Μπάμπεργκ, οι Κώστας Παπανικολάου, Ντόμινικ Γουότερς και Μίλαν Τόμιτς μίλησαν για την 14η νίκη του Ολυμπιακού στην διοργάνωση.

Ο Κώστας Παπανικολάου σχολίασε πως: “Κάναμε τα περισσότερα πράγματα από όσα είχαμε πει στο πρώτο ημίχρονο. Δεν τα κάναμε όμως στο τρίτο δεκάλεπτο. Στο φινάλε όμως ήμασταν αυτοί που έπρεπε και πήραμε μια σημαντική νίκη. Η Μπάμπεργκ είναι μια πολύ καλή ομάδα, πολύ καλά δουλεμένη, που παίζει ελκυστικό μπάσκετ.

Καταφέραμε να την περιορίσουμε και να νικήσουμε. Θέλαμε να αντιδράσουμε μετά την ήττα στο Μιλάνο. Μια καλή ομάδα πρέπει πάντα να το κάνει μετά από μία άσχημη εμφάνιση. Υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη και θα πρέπει να συνεχίσουμε καλά. Όπως μπορείς να πας πρώτος, μπορείς να βρεθείς και όγδοος. Δεν κοιτάμε μακριά, παρά μόνο το επόμενο ματς”.οι «ερυθρόλευκοι» με κορυφαίους τους Μπιρτς και Σπανούλη… ξόρκισαν τον κακό τους «δαίμονα» Μπάμπεργκ, επικρατώντας 83-77 στο ΣΕΦ!