Λίστα αντικειμένων
Κυριακή 18 Δεκ 2022
Ολοκληρώθηκε ο Α΄ γύρος του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής Ανδρών με τη διεξαγωγή της 11ης αγωνιστικής και στους έξι ομίλους. Αναλυτικά:
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΣΚ Καλαμάτα 76-56
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΕΑ Προμηθέας 2014 (21/12)
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 50-66
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΠ 52-81
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ 55-57
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-76
Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 19 (8-3)
2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 19 (8-3)
3. ΚΑΠ 19 (8-3)
4. Παναχαϊκή ΓΕ 19 (8-3)
5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 19 (8-3)
6. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 18 (7-4)
7. ΣΚ Καλαμάτα 17 (6-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 16 (5-6)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 13 (2-9)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 13 (2-9)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 13 (2-9)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 10 (1-8)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 50-66
Δεκάλεπτα: 11-17, 26-35, 40-48, 50-66
Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μπολάνος
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Λαμπρόπουλος, Βεργανελάκης 3, Παπαβασιλόπουλος 9, Κουμανιώτης, Κάλλης 8, Πίκιος 6, Καραγιάννης 8, Εφέπουλος 4, Παπαθανασόπουλος, Σπύρου 7(2), Κανελλάκης 5.
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σταμούλης, Σερέτης 7, Σταθόπουλος, Ροκανάς 13, Πανόπουλος 9(2), Γκουντουβάς 9(1), Καραγγελής 9(1), Αγγελόπουλος, Αργυρόπουλος Χρ. 4, Μπόγρης 6, Κρέμιτς 9.
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-76
Δεκάλεπτα: 20-18, 39-41, 58-63, 77-76
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λιραμομμάτης
Καλαμάτα ΄80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 2, Χρονόπουλος 15(3), Καρούτας 3(1), Τσικούρης 6, Παυλόπουλος Χ. 6(1), Ζύμπας, Μουργής 12(2), Ανδριανόπουλος, Κομπότης 4, Σκοπέτος 17(1), Αλοίμονος, Βούλγαρης 12.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9, Μπάρδας 6(2), Πρεδάρης 2, Μπήλιος 8(1), Μουλάς 20(2), Τζάιδας 16, Τσιάμπας 5, Μπένος 9, Πατουχέας 1.
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΠ 52-81
Δεκάλεπτα: 18-20, 24-32, 46-52, 52-81
Διαιτητές: Μπαβέλας, Βομπίρης
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Τσακίρης 5(1), Χονδρόπουλος 4, Αγγελής 5, Κατσαβέλλης 8(2), Πουλής Α. 5(1), Ιωάννου3, Λούσης, Μπινιάρης 16, Κοντογιάννης 2, Σκούρτης, Πουλής Ι. 2.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 2, Αγόρης 12(2), Καλημέρης 5, Λημανζτάκης 2, Παπαπέτρος 18(5), Πρόφκα 18, Παπαθανασίου 3, Παππάς 9(2), Παρασκευόπουλος 12(2), Νικολακόπουλος, Τσόπης.
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΣΚ Καλαμάτα 76-56
Δεκάλεπτα: 20-16, 39-30, 58-40, 76-56
Διαιτητές: Πετράκης Γεωρ., Τσατταλιού
Νήαρ Ήστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας 2, Τσέλιος 2, Τηλιόπουλος 16(4), Αουτερβάαλ, Κουπίδης 20(4), Οικονόμου 10(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου, Αγγελόπουλος 4, Γιανναλέτσος 6, Καψάλης 2, Φουστέρης 14.
ΣΚ Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου, Οικονομίδης 8, Διαμαντόπουλος 2, Παπαντωνίου 13(2), Καραβανάς 6, Τσουλέας 11(1), Περωττής 12, Μανωλάκης, Μπάκας 4.
Επόμενη αγωνιστική (12η, 8/1)
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Νήαρ Ηστ
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΚΑΠ
ΑΟ Καλαμάτα 1980-Παναχαϊκή ΓΕ
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΣΚ Καλαμάτα 76-56
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΕΑ Προμηθέας 2014 (21/12)
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 50-66
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΠ 52-81
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-Παναχαϊκή ΓΕ 55-57
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-76
Βαθμολογία (σε 11 αγώνες)
1. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 19 (8-3)
2. ΑΟ Νήαρ Ηστ 19 (8-3)
3. ΚΑΠ 19 (8-3)
4. Παναχαϊκή ΓΕ 19 (8-3)
5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 19 (8-3)
6. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 18 (7-4)
7. ΣΚ Καλαμάτα 17 (6-5)
8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 16 (5-6)
9. ΕΑ Προμηθέας 2014 13 (2-9)
10. ΑΟ Ερμιονίδας 13 (2-9)
11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 13 (2-9)
12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 10 (1-8)
Αναλυτικά οι αγώνες
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 50-66
Δεκάλεπτα: 11-17, 26-35, 40-48, 50-66
Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Μπολάνος
Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Λαμπρόπουλος, Βεργανελάκης 3, Παπαβασιλόπουλος 9, Κουμανιώτης, Κάλλης 8, Πίκιος 6, Καραγιάννης 8, Εφέπουλος 4, Παπαθανασόπουλος, Σπύρου 7(2), Κανελλάκης 5.
Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σταμούλης, Σερέτης 7, Σταθόπουλος, Ροκανάς 13, Πανόπουλος 9(2), Γκουντουβάς 9(1), Καραγγελής 9(1), Αγγελόπουλος, Αργυρόπουλος Χρ. 4, Μπόγρης 6, Κρέμιτς 9.
ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 77-76
Δεκάλεπτα: 20-18, 39-41, 58-63, 77-76
Διαιτητές: Ελ Ανύ-Λιραμομμάτης
Καλαμάτα ΄80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 2, Χρονόπουλος 15(3), Καρούτας 3(1), Τσικούρης 6, Παυλόπουλος Χ. 6(1), Ζύμπας, Μουργής 12(2), Ανδριανόπουλος, Κομπότης 4, Σκοπέτος 17(1), Αλοίμονος, Βούλγαρης 12.
ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 9, Μπάρδας 6(2), Πρεδάρης 2, Μπήλιος 8(1), Μουλάς 20(2), Τζάιδας 16, Τσιάμπας 5, Μπένος 9, Πατουχέας 1.
ΑΟ Ερμιονίδας-ΚΑΠ 52-81
Δεκάλεπτα: 18-20, 24-32, 46-52, 52-81
Διαιτητές: Μπαβέλας, Βομπίρης
Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Τσακίρης 5(1), Χονδρόπουλος 4, Αγγελής 5, Κατσαβέλλης 8(2), Πουλής Α. 5(1), Ιωάννου3, Λούσης, Μπινιάρης 16, Κοντογιάννης 2, Σκούρτης, Πουλής Ι. 2.
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 2, Αγόρης 12(2), Καλημέρης 5, Λημανζτάκης 2, Παπαπέτρος 18(5), Πρόφκα 18, Παπαθανασίου 3, Παππάς 9(2), Παρασκευόπουλος 12(2), Νικολακόπουλος, Τσόπης.
ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΣΚ Καλαμάτα 76-56
Δεκάλεπτα: 20-16, 39-30, 58-40, 76-56
Διαιτητές: Πετράκης Γεωρ., Τσατταλιού
Νήαρ Ήστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας 2, Τσέλιος 2, Τηλιόπουλος 16(4), Αουτερβάαλ, Κουπίδης 20(4), Οικονόμου 10(1), Νικολαΐδης, Δημητρίου, Αγγελόπουλος 4, Γιανναλέτσος 6, Καψάλης 2, Φουστέρης 14.
ΣΚ Καλαμάτα (Νώντας): Πετρίδης, Χατζηαγγέλου, Οικονομίδης 8, Διαμαντόπουλος 2, Παπαντωνίου 13(2), Καραβανάς 6, Τσουλέας 11(1), Περωττής 12, Μανωλάκης, Μπάκας 4.
Επόμενη αγωνιστική (12η, 8/1)
ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Νήαρ Ηστ
ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΣΚ Καλαμάτα
ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου
ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΚΑΠ
ΑΟ Καλαμάτα 1980-Παναχαϊκή ΓΕ
ΕΑ Προμηθέας 2014-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων