Κυριακή 17 Ιούν 2018
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 84-70 o Παναθηναϊκός Πρωταθλητής Ελλάδος !!!
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 84-70 o Παναθηναϊκός Πρωταθλητής Ελλάδος !!!Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 84-70 o Παναθηναϊκός Πρωταθλητής Ελλάδος !!!Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 84-70 o Παναθηναϊκός Πρωταθλητής Ελλάδος !!!

Ο Παναθηναϊκός κατέκτησε το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα και το 37ο της ιστορίας του, αφού στον 5ο και τελευταίο τελικό επικράτησε του Ολυμπιακού με 84-7000 χάρη στο εξαιρετικό του δεύτερο ημίχρονο. Ένας τίτλος που αφιερώθηκε στον Παύλο Γιαννακόπουλο!

«Πρωτάθλημα για τον Παύλο Γιαννακόπουλο» αναφώνησαν παίκτες, προπονητικό τιμ και οπαδοί του Παναθηναϊκού κατά τη διάρκεια της προπόνησης των «πρασίνων» την παραμονή του 5ου και τελευταίου τελικού της φετινής Basket League.

«Πρωτάθλημα για σένα Παύλο Γιαννακόπουλε» ήταν το σύνθημα που δονούσε το ΟΑΚΑ πριν και μετά το τέλος του αγώνα που χάρισε στον Παναθηναϊκό τον 37ο τίτλο της ιστορίας του! Ναι, αυτό το πρωτάθλημα ανήκει στον μεγάλο πρόεδρο των «πρασίνων» αφού όπως έλεγαν όλοι εντός των τειχών, αυτός ο τίτλος θα είναι αφιερωμένος μόνο στον εμβληματικό πρόεδρο του συλλόγου!