Δευτέρα 03 Σεπ 2018
Κέρδισε ξανά τη Σπάρτη η Παναχαϊκή

Οι «κοκκινόμαυροι» πήραν το φιλικό διπλό με 3-1

Νέα φιλική νίκη κόντρα στη Σπάρτη πήρε η Παναχαϊκή το απόγευμα της Κυριακής (2/9), επικρατώντας εκτός έδρας με 3-1.

Ο Καρατσανάκοφ άνοιξε το σκορ στο 21', για να γράψει ο ίδιος και το 0-2 δύο λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Από την άσπρη βούλα μείωσαν οι Λάκωνες με τον Φαμπίνιο στο 66ο λεπτό, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Κυνηγόπουλος στο 76' με κεφαλιά, αξιοποιώντας τη σέντρα του Αντωνακόπουλου.

ΣΠΑΡΤΗ (Κριστόφ Βαζέχα): Πάντος, Κοζάκης, Βλάχος, Καλούσης, Παυλής, Φραγκούλης, Ρομπίνιο, Καρβουνίδης, Σαραντόπουλος, Καψάσκης, Καινούργιος.

Πάγκος: Περντρέου, Τιεντσέ, Ντόκο, Μαντζίρης, Ρασσιάς, Οικονομόπουλος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης (60' Καπούταγλης), Πολυχρόνης (76' Αυλωνίτης), Σταμόπουλος (46' Πολίμος), Κοτσώνης (65' Πατάπης), Τσελεπίδης (46' Λουμπαρδέας), Σταυρόπουλος (46' Σωτηράκος), Κολ (46' Μασούρας), Πλέγας (46' Κυνηγόπουλος), Μαυριάς (60' Αντωνακόπουλος), Καρατσανάκοφ (46' Παπατόλιος), Μωραΐτης (46' Ελευθεριάδης).