Κυριακή 10 Φεβ 2019
«Κουλούρια» στην Πιερία

Στο 0-0 «κόλλησαν» Αιγινιακός και Παναχαϊκή

Ο Αιγινιακός φιλοξένησε την Παναχαϊκή την Κυριακή (10/2) στα πλαίσια της 16ης αγωνιστικής της Β΄ Εθνικής. Οι δύο ομάδες πήραν τον πόντο της ισοπαλίας καθώς ήρθαν 0-0. Βαθμολογικά το αποτέλεσμα αυτό κρατάει τους Πατρινούς στην 5η θέση με 25 βαθμούς και την ομάδα από την Πιερία στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς.

Νωθρές και οι δύο ομάδες σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου που μόνο στο τελευταία 7λεπτο έδειξαν τις επιθετικές τους διαθέσεις με τον Βλαχομήτρο και τον Κυνηγόπουλο αντίστοιχα. Σημαντικότερη ευκαιρία του πρώτου 45λεπτου ήταν με τον Βλαχομήτρο να σουτάρει στο 37ο λεπτό και ο Σούλης να μπλοκάρει τελευταία στιγμή με τα πόδια

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Οφρυδόπουλου μπήκε πιο δυναμικά και ειδικά προς το τέλος την αναμέτρησης πίεζε ασφυκτικά τον ουραγό Αιγινιακό χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Ο αγωνιστικός χώρος βρισκόταν σε πολύ κακή κατάσταση κάτι που δεν βοήθησε καθόλου καμία από τις δύο ομάδες αντίθετα στάθηκε εμπόδιο σε πολλές προσπάθειες τους.

Κίτρινες: - 21΄ Βλαχομήτρος, 22΄ Τσολακίδης, 55΄ Σταμόπουλος, 64΄ Λουμπαρδέας

Την αναμέτρηση της Παναχαϊκής θα σφυρίξει ο ρέφερι Μπεκιάρης με βοηθούς τους Στεφανή-Βογιατζή, αμφότεροι του Συνδέσμου Καρδίτσας.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Τζεμ Καρατζά): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Γιαλαμούδης, Πετρούσης, Ζήσης, Βελκόσκι, Τσολακίδης (75΄ Ζαννάκης), Πολύζος, Παπαδόπουλος (87΄ Κούστα), Γρανάδος (55΄ Σοφιάνης), Βλαχομήτρος

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Οφρυδόπουλος): Σούλης, Πολίμος, Σταμόπουλος, Τσελεπίδης, Λουμπαρδέας, Φουρλάνος, Μουστακόπουλος (58΄ Παπατολιός), Κολ (58΄ Μαυριάς), Ελευθεριάδης, Μπαστακός (75΄ Μωραϊτης), Κυνηγόπουλος.