Δευτέρα 10 Φεβ 2020
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ :Το Δράμα συνεχίζεται!!!!ήττα απο την Δόξα 0-1
Κατώτερη των περιστάσιων εμφανίστηκε η Παναχαϊκή στο παιχνίδι με την Δόξα Δράμας στην Πάτρα. Οι Πατρινοί δεν παρουσίασαν καλό πρόσωπο και γνώρισαν δίκαια εντός έδρας ήττα από την ομάδα της Δράμας με 0-1.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που απείλησαν και στο πρώτο ημίχρονο με την Παναχαϊκή να μην μπορεί να διαχειριστεί καλά το παιχνίδι. Έτσι, στο 27' ο Ρόβας με σουτ απείλησε την εστία του Ατανάκοβιτς, αλλά το 0-0 έμεινε μέχρι και το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Δόξα συνέχισε να πατά καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο κι απείλησε στο 41' με σουτ του Λίτσκα το οποίο έφυγε άουτ. Τελικά το γκολ ήρθε για την ομάδα της Δράμας στο 59', όταν ο Κρητικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1. Από εκεί και πέρα οι Πατρινοί ανέβασαν στροφές αναζητώντας την ισοφάριση. Απείλησαν στο 83', όμως η μπάλα δεν κατέληξε στα δίχτυα με το 0-1 να παραμένει μέχρι τέλους και την Δόξα να παίρνει μια σημαντική εκτός έδρας νίκη.

Παναχαϊκή (Σπυρόπουλος): Ατανάκοβιτς, Σταμόπουλος, Κοτσώνης, Πατάπης, Ιντζόγλου (64′ Φροξυλιάς), Τσελεπίδης. Ανάκογλου, Παπατόλιος (84′ Μουστακόπουλος), Μυτίδης, Μαυριάς (72′ Κυνηγόπουλος), Σιατραβάνης.

Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Ηλιάδης, Σιώπης, Κουκόλης, Καψάλης, Πλέγας (80′ Παρασκευάς), Παπαργυρίου, Λίτσκας (70′ Αναστασίου), Κρητικός, Ρόβας, Πινδώνης, Μαρκοπουλιώτης (46′ Αποστολίδης).

Χανιά - Κέρκυρα 4-0

ΑΕ Καραϊσκάκης - Εργοτέλης 3-0

Απόλλων Σμύρνης - Πλατανιάς 4-0

Απόλλων Λάρισας - Λεβαδειακός 1-1

Απόλλων Πόντου - ΠΑΣ Γιάννενα 1-6

Παναχαϊκή - Δόξα Δράμας 0-1