Κυριακή 07 Μάρ 2021
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ :Εκτέλεση απο πρωην κοκκινόμαυρο ο Διαγόρας "διπλό 0-1 με Λινάρδο
Πικρή ήττα για την Παναχαϊκή εντός έδρας από τον Διαγόρα Ρόδου με 0-1 με το γκολ του Λινάρδου στο 30′. Η κοκκινόμαυρη ήταν φοβερά άτυχη στο δεύτερο ημίχρονο αφού κυριάρχησε του αντιπάλου της αλλά είχε δύο δοκάρια με τον Μπάτροβιτς στο 53′ και τον Κουσκουνά στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Έτσι δεν τα κατάφερε με το τελικό 0-1 να την βρίσκει μακριά από τους διεκδικητές της για τις πρώτες θέσεις πάρα τα βολικά αποτελέσματα της αγωνιστικής. Σοβαρά παράπ[ονα και απο τον διαιτητή  της αναμέτρησης  Τσακα΄λίδης που αρμήθηκε δύο πέναλτι στούς "κοκκινόμαυρους"

Πίσω στο σκορ πηγαίνει η Παναχαϊκή στο ημίχρονο από το γκολ ενός πρώην κοκκινομαύρου. Ο Παναγιώτης Λινάρδος είναι ο δράστης στο 30′ μετά από αντεπίθεση και σέντρα από τα δεξιά του Ντοριβάλ. Δεν της βγαίνει το παιχνίδι της Παναχαϊκής μέχρι στιγμής,με την έλλειψη του επιθετικού να είναι εμφανής και θα πρέπει να αλλάξει άρδην η εικονα της στο δεύτερο μέρος για να ανατρεψει την εις βάρος της κατάστασης.
Ο Χρήστος Παρασκευόπουλος είναι αναγκασμένος να παρατάξει την ομάδα του χωρίς καθαρό σέντερ φορ στην σημερινή αναμέτρηση με τον Διαγόρα.

Αναλυτικά οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναχαϊκή (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Κολοβούρης, Πατάπης, Πλιάτσικας, Αποστολόπουλος, Σταμόπουλος, Μπρους, Μουστακόπουλος, Γιούσης, Ανάκογλου, Νικ. Μασούρας, Μπάτροβιτς

Διαγόρας (Θεοδόσης Θεοδοσιάδης): Τσελιος, Σανδραβέλης, Κοντοχρήστος, Σελινιωτάκης, Κωστούλας, Ντοριβάλ, Λινάρδος, Αλάεθ, Μπαστακός, Αλεξ. Μασούρας, Γεωργίου.