Σάββατο 16 Οκτ 2021
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ :Απόδραση στα Φιλιατρά με Μεσσήνιο
Φιλική  νίκη για την Παναχαϊκή εκτός έδρας με 1-0 επι  της Καλαμάτας σε φιλικό παιχνίδι στα Φιλιατρά .
Η Παναχαική πέτυχε πολύ γρήγορα το γκολ, αφού από σέντρα του Χαντί, ο Μεσσήνιο  Αλεξόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-1 για τους κοκκινόμαυρους , το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Η Καλαμάτα είχε ένα καλό σουτ του Λουκίνα στο 24′ λεπτό, ενώ ένα σουτ του Τάτου στο 75′ λεπτό, αναγκάστηκε τον Σεληνιωτάκη να διώξει πάνω στην γραμμή την μπάλα, μετά από την απόκρουση του τερματοφύλακα της Παναχαικής, Μπαμπούνη.

Τ

ΚΑΛΑΜΑΤΑ : Καπούταγλης (60′ Κρούζ) , Μαβινγκά, Παπατόλιος, Τσελεπίδης (83′ Μπούνας), Μοζέρ (46′ Νάνι), Αναστασόπουλος, Τσαγκαλίδης, Ματέους (61′ Σκεντεράι), Κόκκορης (46′ Ντε Σόουζα), Τάτος (83΄Σίντνει), Λουκίνας

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Αθανασόπουλος (67′ Μπαμπούνης), Σμίλτος, Σελινιωτάκης (78′ Κόκας) (78′ Αγκαράι), Πολίτης, Στασινόπουλος (67′ Μπελεζάκης), Τεγούσης (57′ Παπαχρονόπουλος), Κωνσταντακόπουλος (78′ Κατσής), Χαντί, Μπουρλάκης (60′ Λούσκος), Αλεξόπουλος (78′ Γούλας), Κυβελίδης (67΄Μικελάτος)