Δευτέρα 28 Νοέ 2022
Super League 2: Στην κορυφή του Νοτίου Ομίλου Κηφισιά και Ιεράπετρα

Επικράτησαν με 2-0 της Καλλιθέας και 2-1 της Προοδευτικής αντίστοιχα, στην αυλαία της 4ης αγωνιστικής.

Στην κορυφή η Κηφισιά με 3×3! Η τρίτη νίκη σε ισάρριθμους αγώνες ήρθε με την Athens Καλλιθέα που είχε δύο αναγκαστικές αλλαγές πριν συμπληρωθεί το 15λεπτο.

Ειδικότερα ο τραυματισμός του Ρώσση πριν καν συμπληρωθεί λεπτό στο ματς ήταν σοβαρός καθώς υπέστη κάταγμα επιγονατίδας και μεταφέρθηκε με φορείο στο νοσοκομείο.

Η ομάδα των Βορείων Προαστίων ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και σκόραρε με απευθείας φάουλ του Ταλάλ και με πέναλτι του Κουϊρουκίδη.

Η Καλλιθέα είχε δοκάρι με τον Κυνηγόπουλο, αλλά μέτρια παρουσία απέναντι σε μια Κηφισιά που κυριάρχησε ολοκληρωτικά.