Κυριακή 21 Απρ 2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Μεγάλο διπλό  στον Γιουχτα 1-2

Μεγάλη νίκη σημείωσε σήμερα η Παναχαϊκή μέσα στην Κρήτη και την έδρα του Γιούχτα με 2-1 με τα γκολ των Ζέκοφ και Χριστόπουλου. Η Αγυιά και τα δύο επόμενα παιχνίδια της με Ολυμπιακό Β’ και Διαγόρα κρίνουν ορισατικά την παραμονή της ομάδας του Γιάννη Τάτση που πήρε παλικαρίσια τη νίκη.

Γιούχτας – Παναχαϊκή 1-2 (30′ Λώλης – 15′ Ζέκοφ, 80′ Χριστόπουλος)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

2′ KΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Ζαμόρα

3′ Κόρνερ για τον Γιούχτα, το παραχώρησε ο Ζαμόρα, εκτελέστηκε αλλά επιθετικό φάουλ.

6′ Πάσα Λώλη στον Μπουτσάκη που σούταρε η μπάλα κόρνερ.

12′ Ωραία ενέργεια του Λώλη από αριστερά η μπάλα κόντρα στον Ζαμόρα και μετά στον παίκτη του Γιούχτα, άουτ

15′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛ: Με τον Ζέκοφ η Παναχαϊκή ανοίγει το σκορ! Πάσα του Προύντζου στον Τραορέ ο Πρινιωτάκης απομάκρυνε, με τη μπάλα να καταλήγει στα πόδια του Ζέκοφ που με ψύχραιμο πλασέ έκανε το 0-1!

20′ Σουτ του Βρετού, άουτ

28′ ΔΟΚΑΡΙ: Σουτ του Μπουτσάκη η μπάλα χτύπησε αρχικά στο αριστερό κάθετο δοκάρι, μετά στο δεξί και έδιωξε σε κόρνερ ο Μασούρας!

30′ ΓΚΟΛ: Ο Λώλης με πλασέ μετά από σέντρα του Μπουτσάκη ισοφαρίζει για τον Γιούχτα σε 1-1!

31′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Ντε Τόμας

39′ Σουτ του Ντε Τόμας ψηλά άουτ.

41′ Ο Τραορέ μπήκε στην περιοχή από δεξιά, κλείστηκε όμως από τους αμυντικούς και έχασε την μπάλα..

43′ Σουτ του Αλεξόπουλου από πλάγια θέση, κόρνερ. Κεφαλιά του Μπρους, άουτ.

44′ Σουτ του Μπουρσέλη, άουτ.

46′ Επικίνδυνο γύρισμα του Νοικοκυράκη από τα δεξιά έδιωξαν οι αμυντικοί της Παναχαϊκής

50′ Σουτ του Ντε Τόμας, μπλόκαρε ο Πρινιωτάκης

53′ ΑΛΛΑΓΗ: Αλιμπέ στη θέση του Ντε Ολιβέιρα

57′ Σουτ του Αλεξόπουλου, έδιωξε ο Κολοβούρης σε κόρνερ

62′ ΑΛΛΑΓΗ: Ο Χριστόπουλος στη θέση του Πετράτου

67′ ΤΡΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ: Δασκαλάκης, Ροβύθης και Τσίρης στη θέση των Μπουρσέλη, Μπουτσάκη και Βρετού.

70′ Σουτ Νοικοκυράκη με το αριστερό από τα όρια της περιοχής, ψηλά, άουτ η μπάλα

71′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Χριστόπουλο

76′ Απευθείας φάουλ του Ζέκοφ, τελείως άστοχο.

80′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ: Τρομερό σουτ του Χριστόπουλου και 2-1 για την Παναχαϊκή που παίρνει πάλι προβάδισμα!

84′ Μασούρας και Χριστόπουλος έπαιξαν το ένα-δύο από την αριστερή πλευρά ο Μασούρας σούταρε με τον Πρινιωτάκη να αποκρούει σε κόρνερ!

85′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Λιποράσε και Κωστανάσιος εντός,Τζανής και Μπρους εκτός.

87′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Ιατρούδης και Τσακνής, αντί Τραορέ και Ντε Τόμας

88′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Τσίρη

90′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Νοικοκυράκη που σούταρε αλλά η μπάλα άουτ.

92′ Σουτ του Αλιμπέ, ο Πρινιωτάκης μπλόκαρε.

Γιούχτας (Ανυφαντάκης): Πρινιωτάκης, Πολυχρόνης, Τζανής, Κόλα, Μπρους, Μπουτσάκης (67′ Ροβύθης), Λώλης, Μπουρσέλης (67′ Τσίρης), Νοικυράκης, Βρετός (67′ Δασκαλάκης), Αλεξόπουλος.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Μπάρετ, Ζαμόρα, Προύντζος, Ντε Τόμας (87′ Ιατρούδης), Τραορέ (87′ Τσακνής), Μασούρας, Μπαξεβάνος, Ζέκοφ, Πετράτος (62′ Πετράτος), Ντε Ολιβέιρα (53′ Αλιμπέ).

Διαιτητής: Κόκκορης (Εύβοιας)
Βοηθοί: Μαραθωνίτης (Αθήνας), Μανούρας (Δυτ. Αττικής)