Κυριακή 19 Ιαν 2020
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΊΚΗ Εύκολο τρίποντο με ΚΈΡΚΥΡΑ 4-0
Εύκολο απόγευμα για την Παναχαική που κέρδισε 4-0 την Κέρκυρα και πλησίασε την πρώτη εξάδα του πρωταθλήματος. Η Πατρινή ομάδα επέστρεψε στις νίκες μετά από 35 ημέρες και πέτυχε την πρώτη της νίκη το 2020. Καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο με γκολ των Μυτίδη και Σιατραβάνη ενώ στο δεύτερο ημίχρονο σκόραραν οι Μωραίτης και Σιατραβάνης που διαμόρφωσαν το τελικό 4-0. Η Παναχαΐκή έχασε πολλές ευκαιρίες είχε δοκάρι με τον Μωραίτη ενώ ζήτησε και δυο πέναλτι από τον διαιτητή της αναμέτρησης που δεν της δόθηκαν.

Ο Νέστορας Μυτίδης άνοιξε λογαριασμό με την φανέλα της Παναχαικής αφού πέτυχε το πρώτο του γκολ με την κοκκινόμαυρη φανέλα. Είχε την ευκαιρία να πετύχει και περισσότερα γκολ ενώ αντικαταστάθηκε στο τελευταίο δεκάλεπτο από τον Κυνηγόπουλο. Ντεμπούτο έκανε και ο Δημήτρης Φροξυλιάς με την φανέλα της Παναχαικής αφού μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο στην θέση του Μαυριά.

Ο Απόλλων Λάρισας ήταν ο ευνοούμενος της 13ης αγωνιστικής στην Super League 2 καθώς επιβλήθηκε 2-0 του Καραϊσκάκη ενώ έχασαν έδαφος Απόλλων Σμύρνης και Χανιά.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα η βαθμολογία και η επόμενη αγωνιστικ

Παρασκευή 17 Ιανουαρίου

Πλατανιάς-Εργοτέλης 2-4 58΄Λεϊρία,90+3 Λουκίνας – 22′ Ροβίθης, 33΄Μπουτσάκης,64′ Μπουρσέλης, 90+3 Έφορντ