Κυριακή 30 Αύγ 2020
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗΦιλική ήττα απο Βόλο 4-`1
Πολλά προβλήματα τόσο στην άμυνα όσο και στη μεσαία γραμμή, είχε η ομάδα της Παναχαϊκής η οποία έχασε με 4-1 από τον ανώτερο και πιο έτοιμο Βόλο στο 3ο φιλικό και έδειξε πως χρειάζεται ακόμα χρόνο αλλά και υπομονή προκειμένου να βρει ρυθμό και να είναι έτοιμη για τα επίσημα παιχνίδια.

Ο Βόλος μπηκε πιο δυνατά και δημιούργησε πολλά προβλήματα στην κοκκινομαυρη άμυνα, στο 6΄ ο Δουβίκας έκανε το 1-0, ο Βαγιέχο έκανε το 2-0 στο 24΄ με την Πατρινή ομάδα να μειωνει σε 2-1 ο Αραβίδης που ηταν το σκορ ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν 2 γκολ σε 5 λεπτά στο β΄ ημίχρονο, στο 78΄ με τον Μπαρτόλο και στο 83΄ με τον ίδιο παίκτη να εκτελεί εύστοχα πέναλτι που έκανε ο Λαρέα.

Παναχαϊκή (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Μένκα (60′ Κολοβούρης), Πάνος (75′ Μπελεζάκης), Μαρκοπουλιώτης (75′ Λαρρέα), Πατάπης (37′ Πατρώνης), Σταμόπουλος, Μουστακόπουλος (69′ Παπαχρονόπουλος), Bruce (56′ Αργυρόπουλος), Ανάκογλου (58′ Σκεπετάρης), Cerutti (46′ Μπάτροβιτς), Μασούρας (46′ Παπαδόπουλος), Αραβίδης (58′ Κουσκουνάς)