Τετάρτη 17 Μάρ 2021
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑ"ΙΚΗ  Αφλογιστίας συνέχεια " λευκή" ισοπαλία στην Αρτα με "Α.Ε.Καραϊσκάκης

Η Παναχαϊκή πέταξε δυο ακόμη βαθμού'υς στην Α.Ε. Καραϊσκάκης για δεύτερη φορά φέτος, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα (0-0).Μια ισοπαλία  που έκτόπισε τπούς κοκκινάομαυρουςνστην 7 η θέση.

Αυτή ήταν η 7η ισοπαλία για την ομάδα του Χρήστου Παρασκευόπουλου, ενώ για την Α.Ε. Καραϊσκάκης που βολοδέρνει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, ήταν η 5η ισοπαλία. Μετά τη νέα “γκέλα” και τη νίκη των Χανίων επί του Εργοτέλη η Παναχαϊκή βρίσκεται στην 7η θέση από σήμερα.

Φιλμ:

5′ Φάουλ του Τσερούτι από καλή θέση, έδιωξε σε κόρνερ ο Χουάντερσον στη γωνιά του.

11’Άψογη κυκλοφορία, ο Μαραθωνίτης βγαίνει από πλάγια σε θέση τετ α τετ, κάνει όμως αδύναμο πλασέ με τον Κολοβούρη να μπλοκάρει.

14′ Εξαιρετική σέντρα του Σταμόπουλου, ο Αραβίδης, αμαρκάριστος πιάνει άστοχη κεφαλιά.

26′ Λάθος του Πλιάτσικα, επωφελείται ο Δούμτσιος, που σουτάρει αμαρκάριστος άουτ.

45′ Σπουδαία φάση για την Παναχαϊκή. Ο Ανάκογλου έβγαλε τετ α τετ τον Μπάτροβιτς, όμως ο Χουάντερσον, κατάλαβε το σκάψιμο του Μαυροβούνιου και τον νίκησε από κοντά.

55′ Καλό σουτ του Μπάτροβιτς κατέληξε άουτ.

57′ Πολύ δυνατό φάουλ του Αραβίδη, δύσκολα έδιωξε σε κόρνερ ο Χουάντερσον.

69′ Εξαιρετική ενέργεια του Ναζίμ, και σπάσιμο, ο Δερμιτζάκης, μόνος, σημαδεύει τoν Μαρκοπουλιώτη.

78′ Κακή έξοδος του Κολοβούρη, ο Δούμτσιος πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.

82′ Απίστευτη κούρσα του Μπάτροβιτς έβγαλε τετ α τετ το Γιούση, που εκτέλεσε πολύ ψηλά.

90΄Εκτέλεση φάουλ του Ανάκογλου πάνω από την εστία του Χουάντερσον.

Συνθέσεις:

Α.Ε. ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ (Γ. Μάγγος): Χουάντερσον, Παπανίκου, Μπεκατώρος, Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Λόβριτς (87΄ Μπρέμπος), Δερμιτζάκης, Ναζίμ, Ρούνεϊ (78΄ Μαύρος), Μαραθωνίτης (59΄ Δεινόπαπας), Δούμτσιος.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Χ. Παρασκευόπουλος): Κολοβούρης, Μαρκοπουλιώτης, Τσερούτι (62΄ Πάνος), Πλιάτσικας, Πατάπης, Μουστακόπουλος (71΄ Κόκας), Μπρους (81΄ Γιούσης), Ανάκογλου, Μπάτροβιτς, Σταμόπουλος, Αραβίδης (62΄ Κουσκουνάς).