Παρασκευή 13 Δεκ 2019
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΊΚΗ:Προέχει ο Απόλλων Πόντου μετά οι μεταγραφές
Mπορεί τα πρώτα μεταγραφικά σενάρια να ακούγονται αλλά το μυαλό όλων στην Παναχαΐκή είναι στο κυριακάτικο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πόντου στην Καλαμαριά. Προέχει το παιχνίδι αφού η νίκη είναι επιτακτική ανάγκη για την «κοκκινόμαυρη» ομάδα που πρέπει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα και να πάει με ηρεμία και καλή ψυχολογία στο ματς της επόμενης Παρασκευής με τον Απόλλωνα Πόντου.

Ο Σπύρος Μπαξεβάνος έκανε χθες λόγο για τρεις τουλάχιστον προσθήκες στην μεταγραφική περίοδο, τόνισε ότι έχουν ξεκινήσει οι επαφές με παίκτες τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό αφού θα πρέπει να γίνουν προσθήκες ακόμα και την επόμενη εβδομάδα αλλά αυτό που «καίει» είναι το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πόντου. Σημαντικό παιχνίδι όπου η Παναχαΐκή πάει για ένα αποτέλεσμα την νίκη.

Κάθε άλλο αποτέλεσμα είναι αποτυχία την Κυριακή. Αλλά είναι παιχνίδι που εγκυμονεί κινδύνους και θέλει προσοχή. Όμως η καλή και σοβαρή Παναχαΐκή μπορεί να πάρει τους τρεις βαθμούς. Για αυτό για το επόμενο 48ωρο προέχει το παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πόντου. Καλή η μεταγραφολογία αλλά μπορεί να περιμένει. Πρώτα η νίκη την Κυριακή και από Δευτέρα υπάρχει χρόνος για τις μεταγραφές.
ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ0-4 ΣΤΗΝ ΚΕΡΚΥΡΑ  ΜΕ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ ΤΟΝ ΝΑΟΥΜΕΤΣ
Παίζοντας εξαιρετικά και έχοντας σε σπουδαία μέρα τον Νάουμετς που πέτυχε ο χατ τρικ ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε εκτός έδρας της Κέρκυρας με 4-0 και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Super League 2.

Ο Νάουμετς με εκτέλεση φάουλ στο 3' άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Ιωαννίνων ενώ στο 9' ο Ξύδας με σουτ στην κίνηση μέσα και δεξιά από την περιοχή έκανε το 2-0. Στο 30' και πάλι ο Ουκρανός Νάουμετς με πλασέ από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής βρήκε δίχτυα γα το 3-0 του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κέρκυρας έπαιξε καλύτερα, ανέβασε την απόδοση της αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει το γκολ της τιμής. Από την άλλη ο ΠΑΣ Γιάννινα διαχειρίστηκε άψογα το ματς και έφτασε και σε τέταρτο γκολ με φανταστικό πλασέ και πάλι του Νάουμετς έξω από την περιοχή.