Κυριακή 28 Οκτ 2018
Οφρυδόπουλος: "Δεν είμαι ικανοποιημένος, θέλουμε να βελτιώσουμε πράγματα"

Δεν έμεινε ικανοποιημένος με την εμφάνιση της ομάδας του ο προπονητής της Παναχαικης Σωκράτης Οφρυδόπουλος όπως σχολιάσε στη συνέντευξη τύπου τυου αγώνα με τον Αιγινιακό.

Πρώτα πήρε το λόγο ο τεχνικός του Αιγινιακού, Απόστολος Χαραλαμπίδης ο οποίος τόνισε: "Πρώτα απο όλα καλή αρχή στο πρωτάθλημα και με στόχο να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο και να φέρουμε κόσμο στο γήπεδο. Στα του αγώνα, ξέραμε πως η Παναχαϊκή έχει κάνει βήματα προόδου τα τελευταία χρόνια, μπήκε με στόχο να κλίσουμε τους διαδρόμους και τα καταφέραμε με το ημίχρονο να κλείνει στο 0-0. Το ίδιο κάναμε και στο β΄ ημίχρονο με στόχο να χτυπήσουμε στην αντεπίθεση όπως και κάναμε για το 0-1. Δυστυχώς δεν είχαμε συγκέντρωση και δέχτηκε γκολ σε δυο στιγμές στο τέλος, Αν πριν το ματς μου έλεγαν για ισοπαλία θα ήμουν ικανοποιημένος όμως με την εξέλιξη του αγώνα, φεύγουμε δυσαρεστημένοι από την Πάτρα. Καλή συνέχεια στην Παναχαϊκή και τον Οφρυδόπουλο».

Στη συνέχεια πήρε το λόγο ο Σ. Οφρυδόπουλος, είπε: "Η πρεμιέρα κρύβει πάντα κινδύνους και δεν παίζουν ρόλο φαβορί και αουτσάιντερ. Παίξαμε με μια καλή και γρηγορά ομάδα. Αυτό που σχεδιάσαμε να κάνουμε στο α΄ ημίχρονο δεν μας βγηκε, παίξαμε 4-42-2 αλλά οι επιθετικοί μας δεν ζήτησαν μπάλά στο χώρο και δεν κάναμε αυτά που είχαμε σχεδιάσει.Στο β΄ ημίχρονο, προσπαθήσαμε να αλλάξουμε κάποια πράγματα ειτε σε πρόσωπο. Δεχτήκαμε γκολ, αντιδρούμε, κάνουμε το 1-1 και εκεί που θέλει χρόνο για να κυνηγήσουμε τη νίκη, χάνουμε την συγκέντρωση μας και δεχόμαστε και άλλο γκολ. Για μια ομάδα που θέλει να κάνει πράγματα δεν πρέπει να χάνουμε την συγκέντρωση μας, στα θετικά το γεγονός πως παλέψαμε μέχρι το τέλος όμως σε κάθε περίπτωση με την ισοπαλία χάσαμε 2 βαθμούς που θα πρέπει να τους βρούμε από άλλου. Σιγουρά δεν είμαι ικανοποιημένος, θέλουμε να βελτιώσουμε πράγματα, να βρούμε λύσεις ώστε η ομάδα να λειτουργεί καλύτερα. Μπράβο στο Αιγινιακό για την προσπάθεια του και καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

Σε ερώτηση για το αν το προβληματίζει η αμυντική λειτουργία, απάντησε: «Ασφαλώς και με προβληματίζει, κάναμε πολλά λάθη και έχουμε μπροστά μας να διορθώσουμε πράγματα».

ΠΗΓΗ:gnomip.gr(ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΚΟΓΚΟΣ)