Κυριακή 07 Μάρ 2021
S-L 2   Aσυγκράτητος ο Εργοτέλης διέλυσε 6-0 την Δόξα Δράμας

Ο Εργοτέλης διέλυσε με 6-0 τη Δόξα Δράμας και συνεχίζει ακάθεκτος στην Super League 2.

Οι Κρητικοί ήταν ασταμάτητοι και εξακολουθούν να οδηγούν την κούρσα στην Super League 2.

Με ένα γρήγορο γκολ οι «κιτρινόμαυροι» έδειξαν τις προθέσεις τους με το «καλησπέρα» του αγώνα. Ο Τσέλιος ξαναχτύπησε και στο 7′ άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το τέταρτο συνεχόμενο γκολ μετά το χατ τρικ με τον Ιωνικό.

Η Δόξα Δράμας επιχείρησε να αντιδράσει, αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει. Την ευκαιρία την είχε πάντως. Σχεδόν με την εκκίνηση του δευτέρου ημίχρονου, ο Μενσά σημάδεψε το δοκάρι, γεγονός που αφύπνισε τους γηπεδούχους.

Ο Εργοτέλης δεν πανικοβλήθηκε και τρία λεπτά μετά σκόραρε με τον Κόνραντ που έγραψε με σουτ το 2-0. Οι Κρητικοί πήραν φόρα και «καθάρισαν» οριστικά το παιχνίδι στο 64′ με πλασέ του Μανουσάκη.

Το 4-0 έκανε ο Πατρινός στο 72′, ενώ ο «βομβαρδισμός» συνεχίστηκε με τον Μπουρσέλη (81′) και Πατρινό (85′) να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα.

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Νεράλ, Σερβιλάκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής (76′ Αλεξάκης), Πέιος (76′ Σαρρής), Τσέλιος, Μπουτσάκης (61′ Μπουρσέλης), Μανουσάκης, Κόνραντ (67′ Πατρινός), Κωστανάσιος (61′ Άμπι).

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Σπυρόπουλος (53′ λ.τ Παρασκευάς), Μαρινάκης, Μαυριάς, Μπελεβώνης, Τάσιος (53′ Σαμπανίδης), Νιμπά, Μπολάκης, Κουτσιανικούλης, Μενσά, Αγγελόπουλος.
Αναλυτικά στούς υπόλοιπους αγώνες  για την 13η αγωνιστική της Super League 2.

Καραϊσκάκης-ΟΦΙ 2-3 (7' Λόβριτς, 53' Δούμτσιος - 20',65' Κούστα, 40' Χιντζίδης)

Χανιά-Λεβαδειακός 0-0

Απόλλων Λάρισας-Τρίκαλα 0-0