Σάββατο 13 Μάρ 2021
s- l2 Mείωσε ο Λεβαδειακός -Νίκη με ανατροπή ο Ιωνικός στα Τρίκαλα

Η ομάδα του Λεβαδειακού επικράτησε με 1-0 στο ντέρμπι της αγωνιστικής κόντρα στον Εργοτέλη. Οι Βοιωτοί πήραν τη νίκη με γκολ του Μπιανκόνι στο 26′ της αναμέτρησης και πλησίασαν σε απόσταση… αναπνοής τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Εργοτέλη!

Το φιλμ του αγώνα
11′ Ο Polleto βρέθηκε απέναντι απ’ τον Κατσιμήτρο, με τον τερματοφύλακα του Εργοτέλη να αποκρούει σε κόρνερ.
21′ Σουτ του Συμελίδη έξω απ’ την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα απ’ το δεξί κάθετο δοκάρι του Κατσιμήτρου.
26′ ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό! Ο Μπιανκόνι εκμεταλλεύτηκε λάθος στην άμυνα πήρε την μπάλα και με σουτ απ’ το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!
31′ Ο Μπιανκόνι με πλασέ ανάγκασε τον Κατσιμήτρο να κάνει μια δύσκολη επέμβαση και την μπάλα στην συνέχεια να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι!
38′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ απ’ τον Μεχία η μπάλα ψηλά άουτ.
39′ Ο Polleto βρέθηκε μόνος στην περιοχή έκανε το σουτ με τον Κατσιμήτρο να αποκρούει ξανά.
64′ Σέντρα απ’ τον Μπουρσέλη, αδύναμη κεφαλιά απ’ τον Μανουσάκη η μπάλα στα χέρια του Στογιάνοβιτς.
48′ Σέντρα του Conraad ο Σερβιλάκης κάνει το κοντρόλ στην περιοχή αλλά δεν πιάνει γεμάτα το πλασέ με τον αντίπαλο γκολκίπερ να μπλοκάρει.
71′ Γυριστό καλό σουτ του Conraad απ’ το ύψος της περιοχής ο αντίπαλος τερματοφύλακας αποκρούει σε κόρνερ με δυσκολία.
89′ Δυνατό σουτ του Τσέλιου έξω απ’ την περιοχή η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ.

Λεβαδειακός (Σανίνο): Στογιάνοβιτς, Μύγας, Δημόπουλος, Τσάπρας, Καραχάλιος, Νίκας (68′ Κονέ), Μεχία, Νίλι (57′ λ.τ Παναγιώτου), Πολέτο (87′ Τζημόπουλος), Συμελίδης (68′ Μαρίνος), Μπιανκόνι (68′ Ενομό).

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Μπάτζιος, Μαζουλουξής (81′ Πατρινός), Νεράλ (46′ Κατσούρρι), Σερβιλάκης, Πέϊος, Τσέλιος, Άμπι (46′ Μπουτσάκης), Μπουρσέλης (66′ Κοκκίνης), Μανουσάκης (66′ Κωστανάσιος), Κόνραντ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια:
Χανιά – Καραϊσκάκης 1-0 (74' Διαμαντόπουλος)

Τρίκαλα – Ιωνικός 2-3 (15' Ριζογιάννης πεν., 26' Σκόνδρας - 62' Ρόλε, 90' Μάναλης, 90+5' Κάστρο)

Διαγόρας – Απόλλων Λάρισας 0-1 (52' Αθανασιάδης)