Κυριακή 04 Φεβ 2024
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Οδυνηρή ήττα στίς καθυστςερήσεις

Σοκ για την Παναχαϊκή που δέχθηκε γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με την Ηλιούπολη να παίρνει τελικά τη νίκη με 2-1 για την 17η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2.

Παναχαϊκή – Ηλιούπολη 1-1 (27′ Πατρινός – 25′ Μάντιτς, 93′ Μπαρμπάρο)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο στα πρώτα λεπτά η αναμέτρηση.

19′ Σουτ του Βενάρδου αμαρκάριστος στην μικρή περιοχή, έδιωξε με προβολή ο Ζαμόρα.

23′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Μασούρα

25′ ΓΚΟΟΛ: Φάουλ του Φουρλάνου, κεφαλιά – πάσα του Βενάρδου στον Μάντιτς που πλασάρει για το 0-1!

27′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛ: Σουτ του Πέρεζ, η μπάλα κόντραρε στον Πατρινό που με πλασέ πέτυχε το 5ο φετινό του γκολ κάνοντας άμεσα το 1-1 !

29′ Κόρνερ Μασούρα, κεφαλιά Μπάρετ, άουτ.

30′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Μάντιτς για φάουλ στον Πατρινό

41′ Άστοχο σουτ του Παντελίδη, άουτ

46′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Τραορέ αντί Λιοφάγου

46′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Φρίμπονγκ αντί του Παντελίδη

50′ Σουτ του Ράμου, έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κολοβούρης.

53′ Κόρνερ του Ράμος, ο Ασίγκμπα την κεφαλιά, μπλοκάρει ο Κολοβούρης

58′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Μπαρμπάρο αντί Βενάρδου

62′ Τεράστια ευκαιρία για την Ηλιούπολη με το σουτ του Μπαρμπάρο να καταλήγει άουτ.

62′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Γαϊτανίδης αντί Νάστου.

66′ Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Σουτ του Μασούρα η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς, σουτ του Γαίτανίδη απέκρουσε ο Περιστερίδης στην επαναφορά ο Ζέκοφ πάνω στα σώματα των παικτών της Ηλιούπολης.

72′ ΔΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Χριστόπουλος αντί Ζέκοφ, Μπούνεν αντί Πέρεζ.

73′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Κρέτσι αντί Ράμου.

74′ Φάουλ του Γαϊτανίδη, έδιωξαν οι αμυντικοί.

76′ Πτώση του Μπαρμπάρο στην περιοχή, “δεν υπάρχει τίποτα” δείχνει ο Μπαλαχούτης.

76′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Καραγιάννη

81′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Ασίγκμπα για χέρι.

83′ ΔΟΚΑΡΙ: Κόρνερ Μασούρα, ο Πατρινός με αριστερό πλασέ σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Περιστερίδη και άουτ!

87′ Κόρνερ Γαϊτανίδη, μπλοκάρει ο Περιστερίδης.

88′ Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Παναχαϊκή. Γαϊτανίδης στην εκτέλεση, δεν μπόρτεσε ο Ζαμόρα να την σπρώξει στα δίχτυα…

88′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Ντε Ολιβέιρα αντί Προύντζου

89′ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ: Εκτός ο Μαντιτς, εντός ο Ανδρέου

3 Λεπτά οι καθυστερήσεις!

92′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Μπούνεν

93′ ΓΚΟΛ: Στο τελευταιο λεπτό η Ηλιούπολη πέτυχε γκολ. Σε σέντρα του Φρίμπονγκ ο Μπαρμπάρο με κεφαλιά το 1-2!

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Λιοφάγος (46′ Τραορέ), Καραγιάννης, Μπαρέτ, Νάστος (62′ Γαϊτανίδης), Ζαμόρα, Προύντζος (88′ Ντε Ολιβέιρα), Πατρινός, Μασούρας, Ζέκοφ (72′ Χριστόπουλος), Πέρεζ (72′ Μπούνεν).

Ηλιούπολη (Παπαδόπουλος): Περιστερίδης, Βενάρδος (58′ Μπαρμπάρο), Ράμος (73′ Κρέτσι), Ασίγκμπα, Μπουσάι, Μάντιτς (89′ Ανδρέου), Παντελίδης (46′ Φρίνμπονγκ), Τοπάλ, Φουρλάνος, Λατίνοβιτς, Ντέντλερ.

Διαιτητής: Μπαλαχούτης (Πειραιώς)
Βοηθοί: Μανούρας (Αν. Αττικής), Μπάλας (Τρικάλων)