Δευτέρα 05 Φεβ 2024
s- l 2Το Αιγάλεω γύρισε το ματς και κράτησε τον Παναθηναϊκό Β’ στα χαμηλά

Το Αιγάλεω κέρδισε με 2-1 τον Παναθηναϊκό Β’ στη Νέα Σμύρνη στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Ο ΠΑΟ Β’ προηγήθηκε στο 44’. Γέμισμα Μαρτίνη, ο Φουρταδο με πλασέ νίκησε τον Κατσιμήτρο για το 0-1.

Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έριξε στο ματς τον Ικεότσα και δικαιώθηκε. Στο 50’ ο Νιγηριανός μέσος ανατράπηκε εντός περιοχής και ο Βάρκας εκτέλεσε το πέναλτι για το 1-1. Στο 60’ ο Ικεότσα κέρδισε και δεύτερο πέναλτι σε ανατροπή από τον Προδρομίτη. Ο Βαρκάς το εκτέλεσε αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Μαργκόνο. Το Αιγάλεω στο 87’ έφτασε στο 2-1 με δράστη τον Μίσκου, ο οποίος είχε περάσει έξι λεπτά νωρίτερα ως αλλαγή.

Αιγάλεω (Χαραλαμπίδης): Κατσιμήτρος, Βάρκας, Παυλάκης (46′ Ζιούλης), Καρρίκι, Μπλάκσον, Γαρουφαλιάς (46′ Ικεότσα), Κωνσταντακόπουλος, Ναζίμ (81′ Μίσκου), Ραμίρεζ (30′ λ.τ Μπαστακός), Νταβιώτης, Σταμένκοβιτς (68′ Ζαρόκωστας).

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Μαργκόνο, Φικάι, Αθανασακόπουλος (76′ Μαντσίνι), Μαρτίνης, Φουρτάδο, Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Σαρδέλης (63′ Κυριόπουλος), Λαμψιάς (76′ Τουρκοχωρίτης), Καραμπάς, Μπιλάλ (76′ Νταμπίζας).