Κυριακή 16 Φεβ 2020
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΉ : Με 20 μελή αποστολή στην  Λειβαδιά
Ο Πέτρος Δημητρίου ανακοίνωσε  το πρωί της Κυριακήςτην αποστολής της Παναχαικής για το αυριανό παιχνίδι στην Λειβαδιά. Η αποστολή η θα αναχωρήσει στις 9 το πρωί από την Πάτρα και σε αυτή θα είναι 20 ποδοσφαιριστές, Αναλυτικά η αποστολή » Ατανάκοβιτς, Καπούταγλης, Κυνηγόπουλος, Σταμόπουλος, Πατάπης, , Θεολόγου, Τσελεπίδης, Κοτσώνης, Ιντζόγλου, Μαυριάς, Μυτίδης, Ανακογλου, Φροξυλιάς, Μουστακόπουλος, Σιατραβάνης, Αντωνακόπουλος, Κόκας, Μασούρας, Πατρώνης και Σταυρόπουλος. Εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας Παπατόλιος.
"ΣΑΡΩΤΙΚΗ ΝΙΚΗ ΤΑ ΓΙΑΝΝΙΝΑ
Την ευκαιρία να ξεφύγει στο +7 από τον Απόλλωνα Σμύρνης άδραξε ο ΠΑΣ Γιάννινα καθώς επικράτησε της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» στους «Ζωσιμάδες» με 5-1.

Οι πρωτοπόροι της Super League 2 πήραν μόλις στο 10' το προβάδισμα με γκολ του Παντελάκη, ενώ στο 33' ο Σκόνδρας έκανε το 2-0.

Το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου σημείωσε ο Παμλίδης στο 43'. Στην επανάληψη ο Κριζμάν έγραψε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ για το 4-0.

Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν προς στιγμήν με πέναλτι του Φατιόν το 52'. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 82' ο Λεό.

Αναλυτικά το προφίλ της 24ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (14/2)

Εργοτέλης - Απόλλων Λάρισας 1-0 (37 'Εφορντ')

Κυριακή (16/2)

Δόξα Δράμας - Πλατανιάς 1-0 (47' Ρόβας)

Χανιά - Καραϊσκάκης 5-1 (11', 18' Κάσσος, 33' Κουσκουνάς, 53' Γρομητσάρης, 82' Γιάκος - 80' Κυβελίδης)

ΠΑΣ Γιάννινα - Απόλλων Σμύρνης 5-1 (10' Παντελάκης, 33' Σκόνδρας, 41' Παμλίδης, 62' Κριζμάν, 81' Λεό – 52' Φατιόν πεν.)