Κυριακή 05 Νοέ 2017
Καλλιθέα – Παναχαϊκή 0-3

Η Παναχαϊκή έκανε το 2/2 με τη νίκη της επί της Καλλιθέας, ούσα πλέον στην πρώτη θέση της Football League μαζί με Άρη και Δόξα Δράμας.

Το σύνολο του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ύστερα από ένα πρώτο δεκάλεπτο χωρίς μεγάλη φάση, προηγήθηκε στο σκορ στο 21΄με προβολή του Μωραΐτη. Από εκεί κι έπειτα η Παναχαϊκή δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα από την αντίπαλό της και το σκορ διατηρήθηκε μέχρι το τέλος το ημιχρόνου.

Στο β’ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54΄οι Πατρινοί κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με κεφαλιά του Αποστολόπουλου. Έξι λεπτά αργότερα, ο Μπουτζίκος αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη κάρτα αφήνοντας με 10 παίκτες την Παναχαϊκή. Αυτό όμως κάθε άλλο παρά στοίχισε στους φιλοξενούμενους, αφού στο 80′ ο Αποστολόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Βρονταράς, Πολίμος, Γκίνο, Σωτηράκος, Στεργίδης, Φωτάκης, Μπιτσάκος, Αποστολόπουλος, Μουστακόπουλος, Μακρυδημήτρης, Μωραΐτης

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Μαρσέλο Τροϊζι): Κορωνάκης, Παπαγγελής, Κάτσικας, Ντιακιτέ, Συριόπουλος, Καντέ, Μίγγος, Χοτζάλι, Πάμπλο Βινίσιους, Ξόμπλιος