Σάββατο 28 Σεπ 2019
ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Την Κυριακή ( 4μ.μ.) πρεμιέρα με ΠΑΣ Γιάννινα στην ΣΟΥΠΕΡ ΛΊΓΚ 2 - Η Αποστολή

Η πρεμιέρα είναι πάντα δύσκολη και η Παναχαϊκή καλείται την Κυριακή ( 4μ.μ.) να ξεκινήσει με τρίποντο το νέο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ 2υποδεχόμενη τον ΠΑΣ Γιάννινα . Για τέταρτη σερί χρονιά η Παναχαϊκή ξεκινάει στην πρεμιέρα με εντός έδρας παιχνίδι και παρότι θα έχει το άγχος του γηπεδούχου, η νίκη είναι επιτακτική ανάγκη.

Η Παναχαϊκή είναι αήττητη τα τελευταία τρία χρόνια στην πρεμιέρα στην έδρα της και μάλιστα μόνο πέρυσι δεν ξεκίνησε νικηφόρα το πρωτάθλημα. Την περίοδο 2016-17 νίκησε για την Γ εθνική τον Παναργειακό με 1-0, την περίοδο 2017-18 στο πρώτο της παιχνίδι στην επιστροφή της στην Football league νίκησε τα Τρίκαλα με 2-0 και μόνο πέρυσι στην πρεμιέρα παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στον Αιγινιακό. Και ευελπιστεί την Κυριακή στην νέα κατηγορία της Σούπερ Λίγκ 2 να ξεκινήσει με νίκη αξιοποιώντας την έδρα και της δύναμης της Αγυιάς.

Μετά το τέλος της προπόνησης του Σαββάτου (28/9), ο προπονητής της Παναχαϊκής Zvezdan Milosevic ανακοίνωσε την αποστολή της ομάδας για τον εντός έδρας αγώνα της 1ης αγωνιστικής της Super League 2 κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα .