Σάββατο 30 Σεπ 2023
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ Ηττα για την Παναχαϊκή, 2-0 από τον Παναθηναϊκό Β’
ι

Δεν κατάφερε να πάρει κάτι από τον αγώνα που ενδεχομένως να είχε κυκλώσει ως πιθανό παιχνίδι που θα ήθελε να κερδίσει η Παναχαϊκή, γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από τον Παναθηναϊκό Β’ στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο για την 2η αγωνιστική της Super League 2.

Δεν παίρνει καθόλου καλό βαθμό επιθετικά η Πατρινή ομάδα που δεν μπόρεσε να βρει λύση στο γκολ που δέχθηκε στο `18′ από τον Βουτσά, ενώ το τελικό 2-0 σημείωσε ο Καράμπας στο 94′.

Μεγάλο κέρδος του σημερινού αγώνα ο κόσμος της ομάδας που πήγε στο Παμπελοπονησιακο ΣταδιοΣτάδιο στήριξε την ομάδα και στο τέλος χειροκρότησε τους παίκτες.

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

7′ Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό Β’, σέντρα με το αριστερό του Μαρτίνη, στην πορεία της μπάλας ο Σιδεράς, αλλά η προβολή του πέρασε άουτ.

12′ Γύρισμα του Μαρτίνη, ο Αθανασακόπουλος στην καρδιά της άμυνας έγινε δέκτης της πάσας, αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

18′ ΓΚΟΛ: Ο Παναθηναϊκός Β’ ανοίγει το σκορ με τον Βουτσά! Πολύ όμορφη ενέργεια του Βουτσά μέσα στην μικρή περιοχή και με όμορφο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπαλά στα δίχτυα του Κολοβούρη. (0-1)

19′ Τεράστια ευκαιρία και πάλι για τον Παναθηναϊκό Β’! Ο Κρυπαράκος έφυγε στην πλάτη της άμυνας από τη δεξιά πλευρά και βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, πλασάροντας λίγο άουτ.

32′ Αδύναμο σουτ από τον Martins στην μικρή περιοχή, ο Κολοβούρης δεν ανησύχησε..

35′ Πρώτη φάση για την Παναχαϊκή. Ωραία ενέργεια του Τόσκα που σούταρε, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Klidman.

37′ Κόρνερ για την Παναχαϊκή, εκτέλεσε ο Λιοφάγος, μπλόκαρε εύκολα ο Klidman.

49′ Κεφαλιά από τον προωθημένο Τσοκάι μπλοκάρει ο Κολοβούρης.

60′ Τελευταία στιγμή προλαβαίνει ο Mulder και κόβει τον Σαρδέλη, κόρνερ …

67’ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Τσοκάι

68′ Σουτ του Νάστου η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

82′ Σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής με τον Αποστολόπουλο, η μπάλα όμως στα χέρια του Klidman.

83′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Νάστο.

87΄Κάθετη μπαλιά του Μασούρα, παραλαμβάνει ο Αποστολόπουλος όμως η σέντρα του στη μικρή περιοχή ήταν πολύ αδύναμη και δεν κατέληξε σε κάποιο συμπαίκτη του.

94′ ΓΚΟΛ: Ο Καράμπας σκοράρει για τον Παναθηναϊκό Β’ που θα πάρει τη νίκη στην Πάτρα (0-2)

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Παναχαϊκή (Φραντσιόζα): Κολοβούρης, Τόσκα (46′ Mulder), Λιοφάγος (77′ Τραορέ), Γκραντσιέρ, Μπαρέ, Νάστος, Κυρσανίδης (46′ Lottin), Ζέκοφ, Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος (73′ Πατρινός), Ντε Ολιβέιρα (64′ Μασούρας).

Παναθηναϊκός Β (Αντωνίου): Klidman, Λαμψίας, Σιδεράς, Φικάι, Μαρτίνης (76′ Κυριόπουλος), Αθανασακόπουλος (70′ Λιούμης), Βουτσάς, Τσοκάι, Φουρτάδο, Κρυπαράκος (92′ Προδρομίτης), Μπιλάλ (70′ Καραμπάς).

Διαιτητής: Γεωργόπουλος (Αρκαδίας)
Βοηθοί: Ισακοβίδης (Λακωνίας), Μαυροκορδόπουλος (Αργολίδας)