Σάββατο 28 Οκτ 2023
ΠΑΝΑΧΑΙΚΗΧωρις αρχή και τέλος ήττα στα Χανιά 4-1- Παρλλθον ο Κωνσταντακόπουλος

Βαριά ήττα από την ανώτερη ομάδα των Χανίων γνώρισε η Παναχαϊκή σήμερα στο γήπεδο των Περιβολίων με 4-1.

Το παιχνίδι είχε κριθεί από το 10′ όταν ο Νάστος αποβλήθηκε για χέρι στην γραμμή και ο Μάναλης εκτέλεσε εύστοχα για το 1-0. Ακολούθησε το γκολ του Μαζουλουξή στο 16′ και το 3-0 από τον Μανουσάκη μόλις στο 22′. Η Παναχαϊκή αντέδρασε και μείωσε σε 3-1 με τον Χριστόπουλο, ενώ το τελικό 4-1 σημείωσε και πάλι ο Μαζουλουξής στο 83′ της αναμέτρησης.

Χανιά-Παναχαϊκή 4-1 (10′ πεν. Μάναλης, 16′ 83′ Μαζουλουξής, 22′ Μανουσάκης- 45′ Χριστόπουλος) *ΑΠΟΒΟΛΗ: 8′ Νάστος (Παναχαϊκή)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ:

2′ Tρομερό σουτ του Σιλά από θέση έξω αριστερά, έστειλε την μπάλα στο “Γ” με τον Κολοβούρη να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!

3′ Νέο κόρνερ από τον Κολοβούρη σε σέντρα σουτ του Σιλά!

4΄ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Σιλά

8′ Σουτ του Μανουσάκη, κόρνερ…

9′ ΚΟΚΚΙΝΗ – ΠΕΝΑΛΤΙ: Σέντρα Μανουσάκη, ο Κόλα έπιασε ένα βολ πλανέ έστειλε την μπάλα στο απέναντι δοκάρι, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αλλά ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι και υπέδειξε κόκκινη κάρτα στον Νάστο για χέρι πάνω στη γραμμή!

10′ ΓΚΟΟΟΛ: Τα Χανιά ανοίγουν νωρίς το σκορ στο 10′ με πέναλτι του Μάναλη (1-0)

16′ ΓΚΟΟΛ: Κόρνερ του Ντίαζ, ο Μαζουλουξής κάνει την κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, στην πλάτη του Κολοβούρη και στα δίχτυα.. (2-0)

22′ Φοβερό σουτ του Μανουσάκη στο “Γ” και γίνεται το 3-0!!

28′ Μαζουλουξής κεφαλιά, άουτ!

35′ Σουτ του Μάναλη, άουτ!

42′ Φάουλ του Αποστολόπουλου, μπλόκαρε ο Καλογεράκης.

43′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Καραγιάννη

45′ ΓΚΟΛ: Με αριστερό σουτ του Χριστόπουλου το 3-1 για την Παναχαϊκή!

46′ ΑΛΛΑΓΗ: Σιλά εκτός, Σερβιλάκης εκτός.

46′ ΑΛΛΑΓΕΣ: Λοτίν και Κυρσανίδης εκτός, Παραστατίδης και Νταμπίζας, εκτός.

48′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Κατσούρρι

58′ ΑΛΛΑΓΗ: Ντίαζ και Κόλα πέρασαν εκτός, οι Τσερνομακ και Ελευθεριάδης.

61′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Γκανσιέρ

64′ Κεφαλιά του Μάναλη, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

65′ ΑΛΛΑΓΗ: Χριστόπουλος εκτός, Πατρινός εντός.

67′ Τραγικό λάθος του Νταμπίζα ο Μανουσάκης του έκλεψε την μπάλα, έδωσε στον Μάναλη που σούταρε αλλά ο Κολοβούρης σε κόρνερ!

68′ Κεφαλιά του Μανουσάκη, άουτ.

78′ ΑΛΛΑΓΗ: Μάνος μέσα, εκτός Μάναλης εκτός.

78′ ΑΛΛΑΓΗ: Αλίμπε εντός, Αποστολόπουλος εκτός.

79′ Κεφαλιά – ψαράκι του Μάνου άουτ.

82′ ΑΛΛΑΓΗ: Κατσούρρι εκτός,

83′ ΓΚΟΛ: Ο Μαζουλουξής με κεφαλιά έκανε το 4-1 για τα Χανιά στο δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

85′ ΑΛΛΑΓΗ: Τόσκας εκτός, Λιοφάγος εντός.

87′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Τσερνομάκ

ΠΑΕ Χανιά (Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Κατσούρρι, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Σιλά (46′ Σερβιλάκης), Λεμονής, Τσέλιος, Ντίαζ (58′ Τσέρνομακ), Μανουσάκης, Κόλα (58′ Ελευθεριάδης), Μάναλης(78′ Μάνος).

Παναχαϊκή (Κωνσταντακόπουλος): Κολοβούρης, Καραγιάννης, Κούτσιας, Γκανσιέρ, Μπάρετ, Νάστος, Κυρσανίδης (46′ Νταμπίζας), Λότιν (46′ Παραστατίδης), Τόσκα (85′ Λιοφάγος), Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος (65′ Πατρινός).

Διαιτητής: Τσατσούλης (Αθηνών)
Βοηθοί: Ισσα (Αθηνών), Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)