Δευτέρα 06 Φεβ 2017
Οφρυδόπουλος: «Είμαστε στενοχωρημένοι με τον τρόπο που ήρθε η ήττα»

Για την εκτός έδρας ήττα της ομάδας του από την Αχαϊκή (1-0), μίλησε μετά το τέλος του αγώνα ο τεχνικός της Παναχαϊκής Σωκράτης Οφρυδόπουλος.

Δηλώσεις μετά το ματς με αντίπαλο την Αχαϊκή, για την 18η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ΄Εθνικής, έκανε ο προπονητής της Παναχαϊκής Σωκράτης Οφρυδόπουλος.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Είχαμε πει ότι το παιχνίδι με την Αχαϊκή δεν είναι εύκολο.

Ήταν για εμάς ένα κακό αποτέλεσμα.

Μετά το γκολ που δεχτήκαμε στο ξεκίνημα του παιχνιδιού αντιδράσαμε, ήμασταν καλύτεροι από την αντίπαλό μας στο πρώτο ημίχρονο, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, αλλά δεν καταφέραμε να πετύχουμε το γκολ που θα μας έδινε το δικαίωμα να μπούμε ξανά στο παιχνίδι.

Στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε και πάλι να σημειώσουμε κάποιο γκολ αλλά δεν καταφέραμε να σκοράρουμε, παρά το ότι είχαμε την κατοχή και τις ευκαιρίες.

Αν το είχαμε καταφέρει η εξέλιξη θα ήταν διαφορετική…

Με το «αν» όμως δεν κερδίζεις τους αγώνες.

Μετά την ήττα θα προσπαθήσουμε να διορθώσουμε τα όποια λάθη κάναμε μέσα σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, που δεν μας βοήθησε.

Είμαστε στενοχωρημένοι με τον τρόπο που ήρθε η ήττα.

Το μόνο θετικό είναι ότι οι βασικότεροι αντίπαλοί μας δεν πήραν βαθμούς».