Παρασκευή 28 Φεβ 2020
SOYPERLIGKA2  Διπλό του ΠΑΣ Γιάννινα στην Δράμα στα ...χασομέρια!!!
Με γκολ του Λεό στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε δραματική νίκη με 2-1 επί της Δόξας στη Δράμα, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Super League 2, κάνοντας ακόμη ένα βήμα για την επάνοδό του στη μεγάλη κατηγορία. Ο «Άγιαξ της Ηπείρου» προηγήθηκε στο 21΄ με κοντινή προβολή του Κρίζμαν και φάνηκε να ελέγχει το παιχνίδι, αλλά στο β΄ μέρος οι «μαυραετοί» ανέβασαν την απόδοσή τους και έφτασαν στην ισοφάριση στο 63΄, με κεφαλιά του Κρητικού. Στο φινάλε, όμως, οι πρωτοπόροι πίεσαν και δικαιώθηκαν στο 94΄, όταν ο Λεό από κοντά, μετά από κεφαλιά-πάσα του Παντελάκη, «νίκησε» τον Μένκα και χάρισε στην ομάδα του τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Μένκα, Σιώπης, Κουκόλης, Καψάλης, Παπαργυρίου, Πλέγας, Κόντος (59′ Χάμπτον), Πινδώνης (82′ Μαρκοπουλιώτης), Σαμπανίδης, Κρητικός (90’+1′ Αποστολίδης), Ρόβας

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Χουτεσιώτης, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Λιάσος (74′ Κάστρο), Νικολιάς (74′ Λεό), Παμλίδης, Ελευθεριάδης (63′ Ξυδάς), Κρίζμαν

Στο άλλο ματς της Παρασκευής (28/2), ο Απόλλων Λάρισας πήρε εύκολο «διπλό» με σκορ 3-0 στην έδρα του Απόλλωνα Πόντου και μπήκε στην εξάδα της Super League 2. Σκόρερ για την ομάδα της Λάρισας οι Χατζής (67′), Σιφναίος (81′) και Μπαστακός (90΄+3′).