Πέμπτη 27 Αύγ 2020
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ Φιλική ήττα απο Νίκη Βόλου 2-1
Την πρώτη της ήττα σε φιλικό παιχνίδι γνώρισε η Παναχαική αφού έχασε στην Πορταριά από την Νίκη Βόλου με 2-1. Η ομάδα του Βόλου προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Αλιατίδη, η Παναχαική ανέβασε ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο και ισοφάρισε με τον Σκεπετάρη στο 66 σε 1-1. Πίεσε στην συνέχεια, είχε σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθεί αλλά στο 89 ο Οικονομίκος πέτυχε το νικητήριο γκολ για την ομάδα του και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Η ενδεκάδα που επέλεξε ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος για το φιλικό παιχνίδι με την Νίκη Βόλου είναι η εξής :
Μένκα, Πάνος, Μαρκοπουλιώτης, Πατάπης, Σταμόπουλος, Bruce, Μουστακόπουλος, Ανάκογλου, Batrovic, Μασούρας, Αραβίδης

Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος έκανε τρεις αλλαγές αφού πέρασαν στο παιχνίδι οι Καπούταγλης, Παπαδόπουλος, Cerutti και έμειναν στα αποδυτήρια οι Μένκα, Batrovic, Ανάκογλου.
Στο 60 μπήκαν ως αλλαγές στο παιχνίδι οι Παπαχρονόπουλος, Σκεπετάρης, Μπελεζάκης, Πλιάτσικας, Αργυρόπουλος, Κουσκουνάς, Τσότρας