Σάββατο 18 Αύγ 2018
Καλή η Παναχαϊκή παρα την ήττα 2-1 από τον Πανιώνιο

Συνέχισε τις καλές εμφανίσεις στα φιλικά η Παναχαϊκή, η οποία έχασε 2-1 στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο.

Στο 26΄ ο Πανιώνιος προηγήθηκε με τον Κούρντι, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Μωραϊτης ισοφάρισε σε 1-1 μετά από πάσα του Καρατσανάκοφ. Στην εκπνοή του ημιχρόνου, ο Πανιώνιος πήρε και πάλι κεφάλι στο σκορ με τον Σπιριντόνοβιτς. Στο 62' η Παναχαϊκή διαμαρτυρήθηκε έντονα για πέναλτι σε ανατροπή του Αντωνακόπουλου.

Οι «κοκκινόμαυροι» δεν απείλησαν ιδιαίτερα στο α' μισό του β' ημιχρόνου, όμως από το 75' και μετά δημιούργησαν επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά στην εστία του Πανιωνίου, χωρίς όμως να καταφέρουν να ισοφαρίσουν με μεγαλύτερη την κεφαλιά του Πατάπη και την εντυπωσιακή απόκρουση του Μανοϊλοβιτς στο 79'.