Παρασκευή 03 Ιαν 2020
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ :Σε παιχνίδι με πρωταγωίστρια την ΔΕΗ  2-2 με Πλατανιά
Δύο φορές έπεσε η τάση του ρεύματος στο γήπεδο της Παναχαϊκής και συνολικά οι ποδοσφαιριστές βγήκαν... off για 35 λεπτά. Ωστόσο, το ματς ήταν καλό και τόσο η γηπεδούχος ομάδα όσο και ο Πλατανιάς κυνήγησαν τη νίκη μέχρι τέλους, αλλά το τελευταίο σφύριγμα τους βρήκε ισόπαλους 2-2.

Στο 24' ο Πολίμος έγραψε το 1-0 με αρκετή δόση τύχης, αφού στη σέντρα που επιχείρησε η μπάλα αναπήδησε στο χορτάρι και κατέληξε στα δίχτυα του τερματοφύλακα, Μάντζαρη. Στο 32', πάντως, ο Πλατανιάς κατάφερε να ισοφαρίσει 1-1 με τον Κωστίκο ο οποίος εκμεταλλεύτηκε σύγχυση στην περιοχή των Πατρινών.

Το 1-1, όμως, δεν έμεινε για πολύ...

Στο 39ο λεπτό οι Αχαιοί πήραν κεφάλι στο σκορ. Σκόρερ για τους γηπεδούχους ο Μαυρίας που πήρε ωραία πάσα από τον Παπατόλιο. Το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης διαμορφώθηκε στο 55'. Η Παναχαϊκή έχασε την ευκαιρία να κάνει το 3-1 και μερικά δευτερόλεπτα αργότερα ο Λεϊρία με σουτ έγραψε το 2-2.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Καπούταγλης, Πολίμος (47' Μουστακόπουλος), Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Τσελεπίδης, Ιντζόγλου, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος (58' Μασούρας), Μαυριάς, Σιατραβάνης, Μωραΐτης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Σμυρλάκης, Ποζατζίδης (76' Πουρζιτίδης), Ουές (94' Νιαυραδάκης), Παπουτσογιαννόπουλος (90' Κατσαρός), Κωστίκος, Λουκίνας, Λεϊρία.