Δευτέρα 30 Ιούλ 2018
Φιλικά «κουλούρια» για ΟΦΗ και Παναχαϊκή

Στο 0-0 έμειναν οι δύο ομάδες στο Καρπενήσι * Δύο δοκάρια είχε για τους Ηρακλειώτες ο Σασί

Χωρίς νικητή και σκορ (0-0) έληξε το φιλικό ματς του ΟΦΗ με την Παναχαϊκή το απόγευμα του Σαββάτου (28/7) στο Καρπενήσι.

Οι Ηρακλειώτες είχαν ένα καλό πρώτο 45λεπτο, διάστημα στο οποίο ο Σασί σημάδεψε δύο φορές το δοκάρι (στο 5′ με ωραίο σουτ και στο 28′ με γυριστό σουτ), ενώ στο 6ο λεπτό ο Κουτσιανικούλης είχε πλασάρει άστοχα από καλή θέση ύστερα από σέντρα του Δεληγιαννίδη.

Στο 33′ ο Κολοβούρης εξουδετέρωσε την προβολή του Βουό μετά από σέντρα του Αργυρόπουλου, ενώ από την πλευρά τους οι Αχαιοί πέτυχαν γκολ με τον Μωραΐτη στο 25′, που δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

Για την ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου ήταν το πρώτο φιλικό παιχνίδι της προετοιμασίας της και στο β’ ημίχρονο ισορρόπησε την κατάσταση, με τους «ασπρόμαυρους» να βγάζουν κούραση και να έχουν μόνο μία καλή ευκαιρία στο 80′ με τον Πλατέλλα, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Καπούταγλης.

OΦΗ: (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος,Αργυρόπουλος, Ποτουρίδης, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Παπαστεριανός, Μεγιάδο, Νέιρα, Βουό, Κουτσιανικούλης, Σασί.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Σωτηρίου, Μπολάκης, Κοιλιάρας, Φαζός, Κομεσίδης, Οικονόμου, Νάστος, Πλατέλλας, Κοντογιάννης, Ντίνας, Νοικοκυράκης.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης, Ντάσιος, Πολίμος, Λουμπαρδέας, Σωτηράκος, Παπατόλιος, Πλέγας, Σταυρόπουλος, Μαυριάς, Μασούρας, Μωραΐτης.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν και οι: Kαπούταγλης, Νικολόπουλος, Τσελεπίδης, Πατάπης, Φουρλάνος, Μουστακόπουλος, Σταμόπουλος, Πολυχρόνης, Αντωνακόπουλος, Κυνηγόπουλος, Παπανικολάου.