Σάββατο 13 Οκτ 2018
Η Παναχαϊκή πλήρωσε την κακή εμφάνιση στο β΄ημίχρονο και έχασε από το Βόλο

Σε κακή μέρα βρέθηκε σήμερα, ειδικά στο β΄ ημίχρονο, η ομάδα της Παναχαϊκής η οποία  έχασε με 4-1 από το Βολο, σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο ΔΑΚ Λαμίας και σε γενικές γραμμές προβλημάτισε με την εμφάνιση περίπου 15 μέρες πριν από τη πρώτη σέντρα στο πρωτάθλημά.

Βέβαια υπάρχουν δικαιολογίες όπως οτι έπαιξαν ανακατεμένοι παίκτες που έσπασαν λόγω των δυο μαζεμενα φιλικών αγώνων με αποτέλεσμα να μην μπορούν να βρουν ρυθμό.Η Πατρινή ομάδα στάθηκε καλά στο α΄ ημίχρονο όπου έχασε ευκαιρίες για γκολ όμως την επανάληψη  η εικόνα της δεν ήταν καλή και έδειξε αρκετά προβλήματα. Ο Βόλος στο 47΄ δεχτηκε γκολ με τον Ηλιόπουλο με τον  ίδιο να κάνει το 2-0 στο 56΄ και ο Φράγκος στο 62΄  έκανε το 3-0 . Η Παναχαϊκή αντέδρασε και μείωσε το σκορ με πέναλτι του Ελευθεριάδη (74′), που είχε κερδίσει ο Κυνηγόπουλος και τέλος ο Βόλος σκόραρε στο 76 για το τελικό 4-1.

ΝΠΣ Βόλου: Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Πέντα, Ρούσσος, Γκαλίτσιος, Ν’ Γκουέμ, Μάντζης, Καμπαγιέρο, Ηλιόπουλος, Κοτο, Ουνγιαλίδης.

Παναχαϊκή (Οφρυδόπουλος): Κολοβούρης, Σταμόπουλος (77΄Λαζανάς), Ντασιος, Λουμπαρδέας, Κοτσώνης (60΄Αργυρόπουλος), Πατάπης (77΄Καρμακόλιας), Κολ (84΄Λιμάτσι), Κυνηγόπουλος, Μπαστακός (80΄Βασάρας), Ελευθεριάδης, Παπατόλιος (80′ Παπαγεωργίου).