Παρασκευή 06 Δεκ 2019
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : Τα βλέμματα στο πρωτάθλημα
Η Παναχαϊκή στρέφει από σήμερα την προσοχή της στο Δευτεριάτικο παιχνίδι με τα Χανιά όπου θέλει να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα. Η Πατρινή ομάδα καλείται να σπάσει μια άσχημη παράδοση που έχει με την ομάδα των Χανίων αφού σε δέκα συνολικά παιχνίδια τα τελευταία χρόνια μετρά 1 νίκη, 4 ισοπαλίες και στα μισά παιχνίδια, στα 5 παιχνίδια έχει γνωρίσει την ήττα. Μάλιστα και η μοναδική νίκη που έχει κάνει είναι στα Χανιά την περίοδο 2017 -2018 όπου είχε κερδίσει 2-1 με γκολ των Μωραίτη και Φωτάκη. Στην Πάτρα σε πέντε αναμετρήσεις από την περίοδο 2013 -14 και μετά δεν έχει κερδίσει καμία. Έχει παραχωρήσει τρεις ισοπαλίες και μάλιστα με το ίδιο αποτέλεσμα 0-0, ενώ έχει γνωρίσει δυο φορές την ήττα, μία με σκορ 2-1 και πέρυσι με σκορ 3-1. Άρα το παιχνίδι γίνεται ακόμα πιο δύσκολο αν και η Παναχαΐκή έχει υπέρ της την παράδοση που την θέλει να κερδίζει πάντα όταν παίζει Δευτέρα.