Δευτέρα 09 Δεκ 2019
ΠΑΕ ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ : "Εφιαλτικό φινάλε 0-1 ήττα απο Χανιά
\

Η ομάδα των Χανίων επικράτησε με 0-1 της Παναχαϊκής στην Πάτρα! Αυτή είναι η δεύτερη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Πάτρας.

Η ομάδα του Αλέκου Βοσνιάδη αν και εντός έδρας δεν καταφέρνει να πάρει βαθμούς, εκτός έδρας και απαλλαγμένη από το άγχος, κάνει πορεία… πρωταθλητισμού παραμένοντας αήττητη στην Πάτρα για τέταρτη συνεχόμενη σεζόν!

Οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια μετά τα πρώτα 45 λεπτά χωρίς να έχουν πετύχει κάποιο γκολ. Μέτριο θέαμα έχοντας βέβαια κάποιες καλές στιγμές.

Η πρώτη ήταν για τα Χανιά στο 11′ με το σουτ του Αρναρέλλη στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 15′ ήταν η σειρά της Παναχαϊκής να απειλήσει με τον Σταμόπουλο. Αλλά και αυτός δεν βρήκε εστία. Στο 32′ ο Σιατραβάνης δοκίμασε το πόδι του χωρίς να βρει στόχο.

Στην επανάληψη τα Χανιά κατάφεραν να φέρουν το ματς στα δικά τους μέτρα. Κράτησαν περισσότερο μπάλα, είχαν ένα καλό σουτ με τον Λεοζόνιο στο 58′ ενώ και αμυντικά δεν κινδύνεψαν. Στο τελευταίο δεκάλεπτο αύξησαν μάλιστα την πίεση και τελικά στο 90′ με τον Ανδρέου άνοιξαν το σκορ. Μετά από μία στατική φάση, ο κεντρικός αμυντικός των φιλοξενουμένων βρέθηκε μέσα στην περιοχή και πεσμένος στο έδαφος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Σούλη και έκανε το 0-1 χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα των Χανίων.

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Μπαξεβάνος): Σούλης, Τσελεπίδης, Πατάπης, Πολίμος (93′ Ρουγκάλας),Σταμόπουλος, Ιντζόγλου, Λινάρδος (83′ Μουστακόπουλος), Κολ, Κυνηγόπουλος (67′ Μαυριάς), Σιατραβάνης, Μωραϊτης

ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ (Βοσνιάδης): Κουτσαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Κάσσος, Σωτηράκος, Λεοζίνιο (58′ Καρτσαμπάς), Μουμίν, Τριανταφυλλάκος, Αρναρέλλης (75′ Δημητριάδης), Βρετός (90′ Παπαχρήστου), Κουσκουνάς.