Loading...
Κυριακή 11 Νοέ 2018
Διαγόρας και ΠΑΟ Βάρδας θριάμβευσαν στα ντέρμπι
Κλίκ για μεγέθυνση

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων ήταν ο μεγάλος νικητής στο τοπικό ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής στον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Ο ΠΑΟ Βάρδας ανάγκασε τον Ιάλυσο στην πρώτη του ήττα.

Θετικό πρόσημο για τις ομάδες της Αχαΐας είχε η αγωνιστική στον 6ο όμιλο. Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων πήρε το εκτός έδρας ντέρμπι με το φάντασμα φέτος, του Αστέρα Αμαλιάδας, επικρατώντας με 2-0 την ώρα που ο Πανμοβριακός στο άλλο παιχνίδι των ομάδων Αχαΐας-Ηλείας έφευγε με την ισοπαλία 1-1 από τον Πύργο και την αναμέτρηση με τον Πανηλειακό.

Ο ΠΑΟ Βάρδας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι κορυφής καθώς επικράτησε του Ιάλυσου με 1-0 και τον οδήγησε στην πρώτη του ήττα, πλησιάζοντας στους 4 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα στην 7η αγωνιστική του 6ου ομίλου:

Διαγόρας Ρόδου-Θύελλα Ραφήνας 1-1

Πανηλειακός-Πανμοβριακός Ριόλου 1-1

Φοίβος Κρεμαστής-Νίκη Τραγανού 1-0

Αστέρας Αμαλιάδας-Διαγόρας Βραχνέικων 0-2

ΠΑΟ Βάρδας-Ιάλυσος 1-0

Παλληνιακός-Αχαρναϊκός 2-1

Ρεπό: Παναιγιάλειος

Τα αποτελέσματα στους υπόλοιπους ομίλους:

1ος όμιλος

Απόλλων Παραλιμνίου-Πανσερραϊκός 1-0

ΑΕ Καλαμπακίου-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0

Νέστος Χρυσούπολης-Άρης Αβάτου 2-0

Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Αετός Ορφανού 0-3

Ορφέας Ξάνθης-Κεραυνός Πέρνης 0-0

Ασπίδα Ξάνθης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-0

ΠΑΟ Κοσμίου-ΑΟ Καβάλα 0-3

2ος όμιλος

ΠΑΟ Κουφαλίων-Μελιτέας Μελίτης 5-1

Αγροτικός Αστέρας-Ολυμπιακός Κυμίνων 2-1

Εδεσσαϊκος-Βέροια 0-1

ΑΣ Γιαννιτσά-Άρης Παλαιοχωρίου 2-3

Νίκη Αγκαθιάς-Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Μακεδονικός-ΑΠΕ Λαγκαδά 1-0

Ερμής Αμυνταίου-ΠΟ Τρίγλιας 0-2

3ος όμιλος

Μακεδονικός Φούφα-Μακεδονικός Σιάτιστας 1-0

Ναυπακτιακός Αστέρας-Γρεβενά Αεράτα 4-0

Σούλι Παραμυθιάς-Αχέρων Καναλακίου 2-1

Θρίαμβος Σερβιανών-ΑΟ Φλωριάδας 3-0

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Θεσπρωτός 1-1

Κρόνος Αργυράδων-ΑΕ Λευκίμμης 0-2

Ρεπό: Τηλυκράτης Λευκάδας

4ος όμιλος

ΑΟ Σελλάνων-Αστέρας Ιτέας 1-1

ΑΣ Μετέωρα-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0

Ολυμπιακός Βόλου-Απόλλων Μακρυχωρίου 5-0

Πιερικός-ΓΣ Αλμυρός 0-1

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 1-6

Θησέας Αγριάς-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 2-0

Φωκικός-ΑΟ Στυλίδας 0-2

5ος όμιλος

Ατρόμητος Πειραιά-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-4

ΠΟ Ατσαλένιου-Επισκοπή 1-1

ΟΦ Ιεράπετρας-Ιωνικός 1-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Εθνικός 1-0

Προοδευτική-ΑΕ Νεάπολης 1-0

Γιούχτας-Αμπελακιακός 3-1

Ρεπό: Κερατσίνι

7ος όμιλος

6η αγωνιστική

Άγιοι Ανάργυροι-Χαραυγιακός 1-0

ΠΑΣ Κόρινθος-Άγιος Ιερόθεος 1-4

Απόλλων Ερέτριας-Πανθηραϊκός 0-2

Καλλιθέα-Ηλυσιακός 0-0

Θύελλα Καμαρίου-ΑΟ Χαλκίδας 0-1

Αιολικός-Αιγάλεω 0-1

8ος όμιλος

Ένωση Ερμιονίδας-ΑΟ Εικοσιμίας 2-0

ΑΟ Υπάτου-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-0

Παναργειακός-Αστέρας Βλαχιώτη 2-0

Ασπρόπυργος-Πάμισος 6-0

ΑΕ Πελλάνας-Ένωση Λέρνας 1-1

Καλαμάτα-Μανδραϊκός 2-0

ΑΟ Κατασταρίου-Παναρκαδικός 3-1

 
© Copyright 2019 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport