Κυριακή 10 Μάρ 2024
Γ ΕΘΝΙΚΗ Ο Παναιγιαλειος  ΄άτυχος με Αστέρα Βάρης ς 0-0
Ο  Παναιγιάλςειος έμεινε στην «λευκή» ισοπαλία μέσα στην Άβυθο για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας (3ος όμιλος)0-0 με τον Αστέρα Βάρης. .

Μια ισοπαλία, που δεν πανηγυρίστηκε όπως θα ήθελαν στην αιγιώτικη ομάδα, καθώς υπάρχει μεγάλος προβληματισμός, ύστερα από μια ακόμη αποβολή παίκτη της «Μαύρης Θύελλας», που είναι η τρίτη κατά σειρά, μετά από αυτές των Κωτσόκολου και Μακρή σε προηγούμενους αγώνες.

ΜΕ ΔΕΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΤΟ «ΠΛΗΡΩΣΕΙ»

Η αιγιώτικη ομάδα μπήκε δυνατά απέναντι στον Αστέρα Βάρης κι ήθελε να εκμεταλλευτεί με τον καλύτερο τρόπο τον παράγοντα έδρα, αλλά αν και δημιούργησαν ευκαιρίες (10΄ Τρέσα), δεν μπόρεσαν να σκοράρουν, με τους φιλοξενούμενους να απαντούν στο 12ο λεπτό με τον Ντούλια, αλλά ο Παπαδόπουλος απέκρουσε. Εν συνεχεία ο Παναιγιάλειος θέλησε ξανά να πάρει τα ηνία του παιχνιδιού, στο 17ο λεπτό όμως χάθηκε η αριθμητική υπεροχή (αποβολή Βίτου), οι φιλοξενούμενοι αναθάρρησαν, έκαναν ευκαιρίες (18΄Ντούνιας, 34΄ Νικολακόπουλος), είχαν δοκάρι με το σουτ του Ντούλια στο 35ο με τον Παναιγιάλειο να δείχνει «πελαγωμένος».

Ο «ΠΑΠ» ΚΡΑΤΗΣΕ ΤΟ «ΜΗΔΕΝ»

Στην επανάληψη η «Μαύρη Θύελλα» δεν είχε άλλη επιλογή, ανέβασε την απόδοσή της, έχασε κλασική ευκαιρία με τον Φωκαΐδη στο 49ο λεπτό, οι του Αστέρα Βάρης ανταπάντησαν με τον Ντούλια στο 50ό λεπτό ο οποίος νικήθηκε από τον Παπαδόπουλο, ήρθε κι άλλη ευκαιρία στο 80ο λεπτό από τον ίδιο παίκτη κι ευτυχώς η ήττα δεν ήρθε για τον Παναιγιάλειο κι έτσι πήρε τον έναν πόντο.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Ν. Μανούρας): Ι. Παπαδόπουλος, Βήτος, Τακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαϊδης, Τσίπρας, Πίσπας (57΄ Λιάτος), Σανδραβέλης (73΄ Κοντοχρήστος), Τρέσα (46΄ Κίτος), Λουκάς, Βασίλτσης (85΄ Θεοφανόπουλος).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ (Γ. Καβάσης): Μαρινάκης, Δημητρόπουλος, Μπάρα, Νικολακόπουλος, Νταγκουνάκης, Ντούνιας, Μάγγος, Χριστίνης (62΄ Ντούνης), Μπελαβράκης (62΄ Ψυχογιός), Ντούλιας (83΄ Καλέλα), Βασιλειάδης (88΄ Καλύβας).