Saturday 21 May 2022
abcd
Click to enlarge
Στους 10 βαθμούς στην ειδική βαθμολογία των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική έφτασε ο ΑΠΣ Πάτραι που αγκάλιασε την επιστροφή του στις Εθνικές κατηγορίες μετά από πολλά χρόνια.
Οι “πράσινοι” διατήρησαν το απόλυτο στην έδρα τους και με προπύργιο τα Προσφυγικά επικράτησε και των πρωταθλητών Λακωνίας με 2-1, σκορ που διαμορφώθηκε στο πρώτο μέρος, ενώ θα μπορούσε να είναι και μεγαλύτερο αφού έχασαν και πέναλτι.
Στο 13ο λεπτό ο Αγριμάκης σημείωσε το 1-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο πρώτος σκόρερ των “πρασίνων”, Αυγερινός Δημητρακόπουλος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα της Πάτρας.

Η ομάδα της Λακωνίας μείωσε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουρτέση, αλλά δεν απέφυγε το μοιραίο. Μάλιστα η ομάδα του Σταμάτη Σαρρή αστόχησε σε πέναλτι στο 52ο λεπτό με τον νεαρό Αγριμάκη να μην μπορεί να κερδίσει τον αντίπαλο κίπερ.