Δευτέρα 11 Δεκ 2017
Ήττα που τον βάζει σε μπελάδες...

Ο Διαγόρας υπέκυψε στην ανωτερότητα της Καλαμάτας και γνώρισε την πρώτη του φετινή ήττα στο γήπεδό του με 2-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Καμηνιώτης στο 41' και ο Γουερέ στο 83'.

Παρακολουθήσατε μέσω του www.patragoal.gr την αναμέτρηση του Διαγόρα Westenergy με την Καλαμάτα στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Το «Livescore» είναι μια προσφορά της εταιρίας «Γαρουφαλής Υαλοπίνακες». Δείτε περισσότερα στο www.garoufalisglass.gr.

ΦΙΛΜ:

20' Εκτέλεση φάουλ του Τσεμπερίδη διώχνει σε κόρνερ ο Θωμάς.

Τίποτα αξίολογο στο ματς στα πρώτα 20 λεπτά με εξαίρεση το φάουλ του Τσεμπερίδη. Η Καλαμάτα έχει μια φλύαρη υπερόχη αλλά δεν έχει απειλήσει ακόμα με αξιώσεις την εστία του Θωμά.

22' Ωραία ενέργεια του Γεωργαντόπουλου, ο Κωστής δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

23' Ο Λαμπρόπουλος θα εκτελέσει το κόρνερ ο Κυριαζόπουλος θα πιάσει τη κεφαλιά η μπάλα θα καταλήξει ελάχιστα άουτ.

25' Σουτ του Κυριαζόπουλου έξωαπό τη περιοχή η μπάλαψηλά άουτ.

27' Εκτέλεση φάουλ Γουερέ θα μπλοκάρει εύκολα ο Θωμάς.

33' Ο Κωστής θα εκμεταλευτεί ένα λάθος της άμυνας, θα βγει τετ α τετ, αλλά ο Γκόμες θα προβεί σε σωτήρια επέμβαση για την ομάδα του. Μεγάλη ευκαιρία του Διαγόρα για να ανόιξει στο σκορ!

39' Ο Γεωργαντόπουλος ζητάει πέναλτι. Παίζεται λέει ο Ρατσιάτος.

41' Γκολ για τη Καλαμάταμε τον Καμινιώτη.Ο Γουερέ έσπασε τη μπάλα, ο Θωμάς θα δίωξει αλλά ο Καμινιώτης με διπλή προσπάθεια θα κάνει το 0-1.ημιχρόνου.

53' Σουτ του Παπαδόπουλου, διώχνει ο Γκόμεζ με ακροδάχτυλα.

55' Δοκάρι για τη Καλαμάτα σε κεφαλιά του Νικολόπουλου.

63' Σουτ του Λαμπρόπουλου η μπάλα περίεργη τροχιά και βγαίνει άουτ.

82' Ο Ρονκάτο σουτ η μπαλα κοντράρει και σταμάτησε στο δοκάρι.

83' Ο Ρονκάτο ΄έκλεψε έσπασε στο ύψος της περιοχής στον επερχόμενο Γουερέ που θα γράψει το 0-2.

Συνθέσεις:

Διαγόρας Westenergy (X. Tσίκας): Θωμάς, Παναγόπουλος, Λαμπρόπουλος (87΄ Γιάχο), Πετρόπουλος, Αθανασόπουλος(64' Μιχαηλίδης), Α. Τρίγκας(69' Τριανταφυλλόπουλος), Κυριαζόπουλος, Παπαδόπουλος, Κωστή (84΄ Χριστόπουλος), Γεωργαντόπουλος, Μούτσα.

Καλαμάτα (Ν. Ζαλίκας): Γκόμεζ, Παπουτσογιαννόπουλος, Λιόλιος, Kαντούτσης, Νικολόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Καμινιώτης, Τσεμπερίδης, Αθανασόπουλος(81' Ρονκάτο), Σαραντόπουλος(69' Κουρέλας), Γουερέ (88΄ Χελάς).

ΔΙΑΙΙΤΗΤΗΣ: Ν. Ρατσιάτος (Αργολίδα)

ΒΟΗΘΟΙ: Νενεκούμης-Λέκκας (Αργολίδα)

ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ:

* Άρης Θωμάς και Άκης Κωστής στο παρελθόν έχουν φορέσει την φανέλα της Καλαμάτας.

* Γενική είσοδος 10 ευρώ ενώ θα υπάρχουν και τιμές για ανέργους και φοιτητές.

* Εκτός αποστολής για ακόμα ένα ματς ο Βασίλης Βάρρας και ο Ν. Τρίγκας που έχει συμπληρώσει κίτρινες κάρτες και εκτίει την ποινή του.

* Περίπου 250 άτομα παρακολούθησαν το ματς.