Δευτέρα 08 Ιαν 2018
Αναμενόμενη ήττα της Αχαϊκής από τον πρωτοπόρο

Η Αχαϊκή ηττήθηκε 3-0 από τον Αστέρα Βλαχιώτη. Το σκορ φυσικά δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού, αλλά την δεδομένη στιγμή, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Αυτό που απασχολεί τους «κιτρινόμαυρους» είναι η η Γενική Συνέλευση που θα κρίνει το μέλλον της ομάδας.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο έμπειρος Κατσικάς άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα ο Γεμιστός έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους πρωτοπόρους. Στο 58ο λεπτό ο Κατσικάς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Για την ομάδα του Αλέξη Γαβριλόπουλος αγωνίστηκαν οι Δρακόπουλος, Νικολόπουλος (75΄ Μπίτρας), Σαμπανέι, Σωτηρόπουλος, Πατάπης, Ρίλντι, Μητρόπουλος, Σταυρόπουλος, Αποστολόπουλος, Καραγιάννης, Στεφανόπουλος.