Κυριακή 23 Ιαν 2022
Γ ΕΘΝΙΚΗΞέσπασε ο Διαγορας 3-0 τον Αίαντα
Σπουδαία νίκη που τον φέρνει ακόμα πιο κοντά στην παραμονή για το Διαγόρα Βραχνεΐκων επί του Αίαντα Γαστούνης με 3-0 στα Βραχνέικα. Σκεπετάρης, Αλεξανδρής και Αποστολόπουλος οι σκόρερ για το συγκρότημα του Αλέξη Σπηλιόπουλου που επέστρεψε στις νίκες μετά τα τελευταία ανεπιτυχή αποτελέσματα.

Μόλις στο τρίτο λεπτό της συνάντησης ο Αλεξανδρής είχε πολύ καλή ευκαιρία με τον πορτιέρο του Αίαντα, Καρακίτσο να αποκρούει σωτήρια. Πέντε λεπτά αργότερα ο Καλλιτσουνάκης πραγματοποίησε το σουτ και στην πορεία της μπάλας, βρέθηκε ο Σκεπετάρης αλλάζοντας πορεία και να καταλήγει στα δίχτυα για (1-0).

Στο 15’ σέντρα του Γεωργαντόπουλου ο Αποστολόπουλος με κεφαλιά δεν κατάφερε να σκοράρει από πολύ καλή θέση. Στο 69’ οι Βραχνιώτες διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Αλεξανδρή να κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή τον Καρακίτσο να αποκρούει και να επιστρέφει η μπάλα στον πρώτον όπου κατέληξε στα δίχτυα (2-0). Στο 75’ ο Καπετανάκης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι για να έρθει στο 94’ ο Αποστολόπουλος να διαμορφώσει το τελικό 3-0 με ωραίο πλασέ.

Συνθέσεις:

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ (Αλ. Σπηλιόπουλος): Μπαρδάκης, Σταυρόπουλος (86’ Καραμπούλας), Δημόπουλος, Σίδερης (60’ λ.τ. Σαρρής), Καπετανάκης, Ν. Βλασόπουλος (75’ Σταθόπουλος), Σκεπετάρης, Αποστολόπουλος, Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος (86’ Σπανός), Καλλιτσουνάκης (75’ Αγκαράι).

ΑΙΑΣ ΓΑΣΤΟΥΝΗΣ (Αλ. Γαβριλόπουλος): Καρακίτσος, Στανής, Βατσής, Ρίλντι, Δούλος, Τσακοπιάκος, Βράμπι (78’ Μπουρδέκας), Καράμπελας (67’ λ.τ. Θεοδωρόπουλος), Σταθάτος, Παπαχριστόπουλος (46’ Κάμπος), Ρετσιούλι (78’ Ντρέου).