Δευτέρα 04 Δεκ 2017
Άξιζε κάτι καλύτερο ο Διαγόρας Westenergy

Ο Διαγόρας Westenergy το πάλεψε κόντρα στον δυνατό Αστέρα Βλαχιώτη, αλλά τελικά ηττήθηκε με 3-2, γνωρίζοντας την 4η φετινή του ήττα στο πρωτάθλημα στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής. Στο 13ο λεπτό οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τέρμα του Πατρινού, Δημήτρη Μικελάτου με κεφαλιά για το 1-0. Στο 18΄ ο Φώτης Γεωργαντόπουλος με σουτ θα ισοφαρίσει σε 1-1, ύστερα από ωραία σέντρα του Ανδρέα Μούτσα.

Στο 43΄ ο Τσουκαλάς με δυνατό σουτ θα κερδίσει τον Θωμά για το 2-1. Στο 58΄ μετά από ωραίο συνδυασμό του Αθανασόπουλου με τον Λαμπρόπουλο ο πρώτος με σουτ θα νικήσει τον Παλιούρα για το 2-2. Στο 65΄ τρομερή ευκαιρία για τον Διαγόρα να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, με την κεφαλιά του Μούτσα να αποκρούει εντυπωσιακά ο Παλιούρας. Στο 82΄ στατική φάση για τους γηπεδούχους, ο Μπριλάκης θα πηδήξει πιο ψηλά απ΄ όλους και με κεφαλιά θα βάλει εκ νέου σε θέση οδηγού την ομάδα του.

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή εις μνήμη του Λεωνίδα Καράντζαλη. Τέσσερις κίτρινες κάρτες συμπλήρωσε ο Νίκος Τρίγκας ο οποίος θα απουσιάσει από το ματς κόντρα στην Καλαμάτα.

Συνθέσεις:

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ (Θ. Γκάτζιος): Παλιούρας, Τσουκαλάς, Κόντης (Μινέα), Ίλιεφ, Μπριλάκης, Τσιμικλής, Σταμόγιαννος, Ψιανός, Γεμιστός (Κατσικάς), Μικελάτος (Βιγιαφάνες), Χρήστου (Σαρίδης).

ΔΙΑΓΟΡΑΣ WESTENERGY (X. Tσίκας):Θωμάς, Παναγόπουλος (Χριστόπουλος), Λαμπρόπουλος, Πετρόπουλος, Ν.Τρίγκας, Α. Τρίγκας, Kυριαζόπουλος, Pαπαδόπουλος (Τριανταφυλλόπουλος), Αθανασόπουλος (Μπακάλης), Γεωργαντόπουλος, Μούτσα.