Τετάρτη 07 Δεκ 2022
ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚΑ2 Μεγαλες νίκες Κηφισιιά και Απολλων Σμυρνης
.Ακόμη μια νίκη για την Κηφισιά στη Super League 2! H ομάδα των βορείων προαστίων, παρότι δέχθηκε το πρώτο της γκολ στο πρωτάθλημα κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από τον Ταύρο, επικρατώντας 3-1 του ΠΑΟ Ρουφ, τη στιγμή που ο Απόλλων Σμύρνης επικρατούσε με το… αγαπημένο του 1-0 του Ολυμπιακού Β’ στην Νέα Σμύρνη στο πλαίσιο των εξ αναβολής αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής.

Στο αμιγώς αγωνιστικό κομμάτι η Κηφισιά ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ και ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο 5ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουϊρουκίδη, με το 1-0 να μένει ως το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη επανέλαβε το έργο φτάνοντας στην επίτευξη του δευτέρου τέρματος με τον Ανδρέα Τετέι στο 48′. Η ομάδα των βορείων προαστίων ωστόσο, έριξε τον ρυθμό της με τον ΠΑΟ Ρουφ να εκμεταλλεύεται το γεγονός και να μειώνει σε 2-1 με όμορφη κεφαλιά του Πανουργία. Λίγο πριν το τέλος, η πρωτοπόρος Κηφισιά «καθάρισε» το ματς με γκολ του Παππασάβα που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΠΑΟ Ρουφ (Βελέντζας): Κουνάδης, Τασιούλης, Καμί, Χατζηλάμπρος, Κατσούλης, Ζαχάρος, Πανουργιάς, Βενάρδος, Κυριαζής, Τσιάβος, Ζαφειράκης

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος, Ποζατζίδης (46? Παπασάββας), Σπίνος, Παναγιώτου, Μαζουλουξής, Ιατρούδης, Καλλέργης, Παυλάκης, Κουϊρουκίδης (46? Τετέι), Γκίνη

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, ο Απόλλων Σμύρνης φιλοξένησε τον Ολυμπιακό Β’ στην Νέα Σμύρνη. H «ελαφρά ταξιαρχία» έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, παραμένοντας αήττητη στον νότιο όμιλο της Super League 2 καθώς κατάφερε να κάμψει την αντίσταση και των Πειραιωτών χάρη σε γκολ του Αντονί Φατιόν στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Στο -2 από την Κηφισιά πλέον η ομάδα του Γιάννη Τάτση, 12ος με μόλις έναν βαθμό ο Ολυμπιακός Β’.

Απόλλων Σμύρνης (Τάτσης): Κότσαρης, Ντομίνγκες, Τσελεπίδης, Φατιόν, Μωραΐτης (60? Ράιτ), Οντόνε, Χαλίμι (89? Τσαμούρης), Λούι, Σίγκνεβιτς, Παπαγεωργίου (82? Κοροβέσης), Ερέρα (60? Πατάπης).

Ολυμπιακός Β (Οκκάς): Παπαδούδης, Λιάτσος (53? Συρμής), Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Νίκολιτς (46? Κατσουλίδης), Μαυρουδής, Μαρίνος (63? Βλαχομήτρος), Βοΐλης (84? Αλίγιαγκιτς), Κωστή, Χρυσόπουλος, Καρακούτης (63? Ιμπαγάσα).

Ακόμη μια νίκη για την Κηφισιά στη Super League 2! H ομάδα των βορείων προαστίων, παρότι δέχθηκε το πρώτο της γκολ στο πρωτάθλημα κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από τον Ταύρο, επικρατώντας 3-1 του ΠΑΟ Ρουφ, τη στιγμή που ο Απόλλων Σμύρνης επικρατούσε με το… αγαπημένο του 1-0 του Ολυμπιακού Β’ στην Νέα Σμύρνη στο πλαίσιο των εξ αναβολής αναμετρήσεων της 3ης αγωνιστικής.

Στο αμιγώς αγωνιστικό κομμάτι η Κηφισιά ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του ματς απέναντι στον ΠΑΟ Ρουφ και ευτύχισε να προηγηθεί μόλις στο 5ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουϊρουκίδη, με το 1-0 να μένει ως το τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Γιώργου Πετράκη επανέλαβε το έργο φτάνοντας στην επίτευξη του δευτέρου τέρματος με τον Ανδρέα Τετέι στο 48′. Η ομάδα των βορείων προαστίων ωστόσο, έριξε τον ρυθμό της με τον ΠΑΟ Ρουφ να εκμεταλλεύεται το γεγονός και να μειώνει σε 2-1 με όμορφη κεφαλιά του Πανουργία. Λίγο πριν το τέλος, η πρωτοπόρος Κηφισιά «καθάρισε» το ματς με γκολ του Παππασάβα που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

ΠΑΟ Ρουφ (Βελέντζας): Κουνάδης, Τασιούλης, Καμί, Χατζηλάμπρος, Κατσούλης, Ζαχάρος, Πανουργιάς, Βενάρδος, Κυριαζής, Τσιάβος, Ζαφειράκης

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Σωτηράκος, Ποζατζίδης (46? Παπασάββας), Σπίνος, Παναγιώτου, Μαζουλουξής, Ιατρούδης, Καλλέργης, Παυλάκης, Κουϊρουκίδης (46? Τετέι), Γκίνη

Στο δεύτερο παιχνίδι της ημέρας, ο Απόλλων Σμύρνης φιλοξένησε τον Ολυμπιακό Β’ στην Νέα Σμύρνη. H «ελαφρά ταξιαρχία» έδωσε συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα, παραμένοντας αήττητη στον νότιο όμιλο της Super League 2 καθώς κατάφερε να κάμψει την αντίσταση και των Πειραιωτών χάρη σε γκολ του Αντονί Φατιόν στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Απόλλων Σμύρνης (Τάτσης): Κότσαρης, Ντομίνγκες, Τσελεπίδης, Φατιόν, Μωραΐτης (60? Ράιτ), Οντόνε, Χαλίμι (89? Τσαμούρης), Λούι, Σίγκνεβιτς, Παπαγεωργίου (82? Κοροβέσης), Ερέρα (60? Πατάπης).

Ολυμπιακός Β (Οκκάς): Παπαδούδης, Λιάτσος (53? Συρμής), Αποστολόπουλος, Κουτσίδης, Νίκολιτς (46? Κατσουλίδης), Μαυρουδής, Μαρίνος (63? Βλαχομήτρος), Βοΐλης (84? Αλίγιαγκιτς), Κωστή, Χρυσόπουλος, Καρακούτης (63? Ιμπαγάσα).