Τρίτη 02 Οκτ 2018
Με… σπασμένα φρένα και στο Κύπελλο το «σχολικό» του ΠΑΟ!

Οι «πιτσιρικάδες» του Γιώργου Δώνη έκαναν τη δουλειά τους και στο Αγρίνιο και νίκησαν με 0-1 τον Παναιτωλικό * Έχασαν και πέναλτι με τον Στάικο στο 20′ οι «πράσινοι»

Συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο ο νεανικός Παναθηναϊκός! Μετά το 5 στα 5 στο πρωτάθλημα τα… πιτσιρίκια του Γιώργου Δώνη ξεκίνησαν νικηφόρα τις υποχρεώσεις τους και στο Κύπελλο Ελλάδας, επικρατώντας εκτός έδρας του Παναιτωλικού με 1-0 το απόγευμα της Τρίτης (2/10) για τον 3ο όμιλο.

Οι «πράσινοι» ήταν πολύ καλοί στο β’ ημίχρονο και δεν πτοήθηκαν από το πέναλτι που είχε χάσει ο Στάικος στο 20′, ανεβάζοντας την απόδοσή τους κι έχοντας πολλά τρεξίματα ενάντια στους γηπεδούχους, που μετά την υπεροχή τους στο πρώτο 45λεπτο… κλάταραν εν συνεχεία και το πλήρωσαν.

Ο Γιώργος Δώνης νίκησε κατά κράτος τον Τραϊανό Δέλλα στη μάχη των πάγκων, καθώς κομβικές αποδείχθηκαν οι κινήσεις του να φέρει στο ματς από τον πάγκο τους Χρήστο Δώνη και Μακέντα, με τον πρώτο να δίνει άλλη ώθηση στο «τριφύλλι» από τη στιγμή που μπήκε, ενώ ο Ιταλός φορ βρήκε δίχτυα σε δεύτερο σερί αγώνα και χάρισε άλλη μία νίκη