Τρίτη 29 Οκτ 2019
KΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ  Έκπληξη ο Απόλλων Λάρισας - " Χ" ο Βόλος;

Κοντά σε μία μεγάλη έκπληξη έφτασε ο Πανσερραϊκός απέναντι στον Βόλο, ωστόσο, στο φινάλε του ματς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «σώσουν την παρτίδα», στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο Πανσερραϊκός που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Γ΄ εθνικής προηγήθηκε στο 70΄ με τον Γιανναράκη κι έφτασε κοντά στη μεγάλη νίκη, αλλά στο 90΄ ο Τσαούσης κατάφερε να ισοφαρίσει.

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για τις 4 Δεκεμβρίου στο Βόλο.

Από ένα δοκάρι είχαν στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες, πρώτα ο Πανσερραϊκός με κεφαλιά του Κασμερίδη (8΄) και εν συνεχεία ο Βόλος με πλασέ του Μάντζη (16΄).
ΜΙΚΡΟ ΠΡΟΒΑΔΙΙΣΜΑ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ

Μικρό πλεονέκτημα για την πρόκρισή του στους «16» του Κυπέλλου πήρε ο Απόλλων Λάρισας, μετά τη σημερινή (29/10) του νίκη με 2-1 επί της Ξάνθης στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση για τον 5ο γύρο της διοργάνωσης.

Το ματς ήταν ανοιχτό από το ξεκίνημά του, με την Ξάνθη να παίρνει το προβάδισμα στην εκπνοή του πρώτου μέρους με την κεφαλιά του Λισγάρα από το φάουλ που εκτέλεσε ο Τζουρίτσκοβιτς.

Οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου. Συγκεκριμένα, στο 50ό λεπτό ο Ναζίμ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και το ματς πήρε διαφορετική τροπή μετά το 1-1.

Τελικά, οι Θεσσαλοί ήταν αυτοί που ολοκλήρωσαν την ανατροπή στο 83ο λεπτό, με τον Μπρέμπο να νικά τον Σάο Μπέντο και να «γράφει» το τελικό 2-1.