Κυριακή 13 Οκτ 2019
Basket league :Ο ΠΑΟ  ΝΊΚΗ ΕΠΙ ΤΟΥ Παρομηθέα 99-68

Στο τελευταίο χρονικά ματς της αγωνιστικής ο Παναθηναϊκός δεν αντιμετώπισε πρόβλημα απέναντι στον Προμηθέα, τον οποίο συνέτριψε με 31 πόντους99-68 διαφορά και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας (μαζί με Περιστέρι, Ήφαιστο που έχουν επίσης το απόλυτο).

τΑ … σπασμένα για την ήττα από τη Βιλερμπάν στη Γαλλία «πλήρωσε» ο Προμηθέας Πάτρας, με τον Παναθηναϊκό να τον νικάει εύκολα στο ΟΑΚΑ με 99-68, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Basket League.

Πλέον οι «πράσινοι» θα στραφούν στο παιχνίδι της Πέμπτης (17/10) με την Αρμάνι Μιλάνο στο ΟΑΚΑ, ενώ τους Πατρινούς περιμένει η εκτός έδρας δοκιμασία της Τετάρτης (16/10), στο γήπεδο της γερμανικής Ουλμ.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, ο Παναθηναϊκός… ένιωσε τον αντίπαλό του μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο το οποίο ολοκληρώθηκε με 24-17 και δεν φαινόταν πολύ πιθανό αυτό που τελικά ακολούθησε. Με επιμέρους σκορ 26-8, το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 50-25 και τόσο οι παίκτες του Αργύρη Πεδουλάκη όσο κι εκείνοι του Μάκη Γιατρά σκέφτονταν ήδη τις προσεχείς υποχρεώσεις τους.