Λίστα αντικειμένων
Τετάρτη 24 Απρ 2024
Ολοκληρώθηκε η 26η αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑ-Η και έτσι έπεσε η αυλαία στην κανονική διάρκεια.
Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε το Βαρθολομιό επί της Δύμης και θα μπει στα πλέι-οφ στην πρώτη του σεζόν στο πρωτάθλημα. Εδώ και καιρό έχει υποβιβαστεί απευθείας στην Α2 ο Ηρακλής Πύργου.
Στα πλέι-οφ θα αγωνιστούν: (στα ημιτελικά περνάει όποιος κάνει 3 νίκες)
Κεραυνός Αιγίου- Βαρθολομιό (2-0 νίκες)
Γαλήνη- ΕΑΠ (2-0 νίκες)
Νέοι Γλαύκου- ΣΕΦΑ (2-0 νίκες)
Ροΐτικα- Ολυμπιάδα (1-1 νίκες)
Στα πλέι-άουτ θα αγωνιστούν (η παραμονή κρίνεται στις 3 νίκες)
Αραχωβίτικα/Ακταίο- ΕΑ Παραλίας (1-1 νίκες)
Δύμη- Απολλωνιάδα (2-0 νίκες)
Τα αποτελέσματα:
Κεραυνός Αιγίου- Ανδραβίδα 70-72
Γαλήνη- ΕΑ Παραλίας 86-68
Νέοι Γλαύκου- ΕΑΠ 75-70
Ροΐτικα- Αραχωβίτικα/Ακταίο 79-89
Αγυιά- Απολλωνιάδα 73-76
Ηρακλής Πύργου- Ολυμπιάδα 64-79
Βαρθολομιό- Δύμη 68-65
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Κεραυνός Αιγίου 47 (21-5)
Γαλήνη 47 (21-5)
Νέοι Γλαύκου 43 (17-9)
Ροΐτικα 42 (16-10)
Ολυμπιάδα 42 (16-10)
Ανδραβίδα 41 (15-11)
ΕΑΠ 39 (13-13)
Βαρθολομιό 38 (12-14)
————————————
Αγυιά 38 (12-14)
———————————–
Αραχ./Ακταίο 36 (19-16)
Δύμη 36 (10-16)
Απολλωνιάδα 36 (10-16)
ΕΑ Παραλίας 34 (8-18)
————————————-
Ηρακλής Πύργου 27 (1-25)
Τη νίκη της αγωνιστικής πέτυχε το Βαρθολομιό επί της Δύμης και θα μπει στα πλέι-οφ στην πρώτη του σεζόν στο πρωτάθλημα. Εδώ και καιρό έχει υποβιβαστεί απευθείας στην Α2 ο Ηρακλής Πύργου.
Στα πλέι-οφ θα αγωνιστούν: (στα ημιτελικά περνάει όποιος κάνει 3 νίκες)
Κεραυνός Αιγίου- Βαρθολομιό (2-0 νίκες)
Γαλήνη- ΕΑΠ (2-0 νίκες)
Νέοι Γλαύκου- ΣΕΦΑ (2-0 νίκες)
Ροΐτικα- Ολυμπιάδα (1-1 νίκες)
Στα πλέι-άουτ θα αγωνιστούν (η παραμονή κρίνεται στις 3 νίκες)
Αραχωβίτικα/Ακταίο- ΕΑ Παραλίας (1-1 νίκες)
Δύμη- Απολλωνιάδα (2-0 νίκες)
Τα αποτελέσματα:
Κεραυνός Αιγίου- Ανδραβίδα 70-72
Γαλήνη- ΕΑ Παραλίας 86-68
Νέοι Γλαύκου- ΕΑΠ 75-70
Ροΐτικα- Αραχωβίτικα/Ακταίο 79-89
Αγυιά- Απολλωνιάδα 73-76
Ηρακλής Πύργου- Ολυμπιάδα 64-79
Βαρθολομιό- Δύμη 68-65
ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Κεραυνός Αιγίου 47 (21-5)
Γαλήνη 47 (21-5)
Νέοι Γλαύκου 43 (17-9)
Ροΐτικα 42 (16-10)
Ολυμπιάδα 42 (16-10)
Ανδραβίδα 41 (15-11)
ΕΑΠ 39 (13-13)
Βαρθολομιό 38 (12-14)
————————————
Αγυιά 38 (12-14)
———————————–
Αραχ./Ακταίο 36 (19-16)
Δύμη 36 (10-16)
Απολλωνιάδα 36 (10-16)
ΕΑ Παραλίας 34 (8-18)
————————————-
Ηρακλής Πύργου 27 (1-25)