Loading...

ΕΣΚΑ-Η

Τρίτη 12 Νοέ 2019
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  Χωρίς εκπλήξεις το τζάμπολ
  Στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας ΕΣΚΑ-Η τα αποτελέσματα ήταν: Α΄ ΌΜΙΛΟΣ Αστέρας Τεμένης – Α.Ε. Προαστίου        73-55 Φαέθων – Φοίνικας Αγυιάς        54-48 ΕΦΑ – Ιωνικός   42-48 Σείριος – Κεφαλληνιακός            81-85 Ρεπό: Πυρσός. Β΄ ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ Δύμης ’07 – Κεφαλληνιακός 2013     61-50 Τρίτων- Διαγόρας Βραχνεΐκων  39-56 Α.Ε. Ροϊτίκων- Ίφιτος Πύργου     50-36 Υπερίων- Ηρακλής Πύργου         81-69 Ρεπό: Α.Σ....
Δευτέρα 11 Νοέ 2019
Α1 ΕΣΚΑ-Η:Ο Πρόμηθέας 2014 νίκησε την ΕΑΠ 63-51 και έπιασε κορυφή όπως και ο Α.Σ.Σ.Αμαλιάδας
Ο Προμηθέας 2014 πήρε το ντέρμπι της 6ης αγωνιστικής υποχρεώνοντας την ΕΑΠ στην πρώτη φετινή ήττα εντός έδρας 51-63 και στην   κορυφή βρέθηκε και Ο Α.Σ.Σ.Αμαλιάδας που επικράτησε της Ολυμπιάδας 81-64 .Πολύτιμη νίκη για τξην Απολλωνιάδα επι του Ολυμπιονίκη 58-553 . Η Γαλήνη «ξέσπασε» επικραττόντας των...
Δευτέρα 11 Νοέ 2019
Α1 ΕΣΚΑ-Η : Η  ΕΑΠ υποδέχεται τον   Προμηθέα 2014
Για την 6η Αγωμνιστική της Α1 ΕΣΚΑ-Η ξεχωρίζει το παιχνίδι της ΕΑΠ με τον Προμηθέα 2014 . Αναλυτικά όλα  τα παιχνίδια  της Δευτέρας :  Αμαλιάδας, 8μ.μ.: Σφήκα Αμαλιάδας-Ολυμπιάδα (Σοφιανόπουλος, Τσακιράκη και Λάμπος). Αλεξιώτισσας, 8.30μ.μ.: Εσπερος ΑΟΠΑ-Αίολος Αγυιάς, 8.30μ.μ.: Εσπερος ΑΟΠΑ-Αίολος Αγυιάς (Μαρινάκης, Κανελλόπουλος και Κωστής). Απόλλωνα,...
Πέμπτη 07 Νοέ 2019
Α2 ΕΣΚΑ-Η : Συνεχίζει η Ανδραβίδα
Η Πρωτοπόρος Ανδραβίδα ξέφυγε στην βαθμολολοηγία με τά το πολύτιμο διπλό που πήρε από το μαχητικό Σκαγιοπούλειο 63-67 . Στο ντέρμπι η ΝΕΠ νίκησε τα Αστέρια 58-554 . Σπουδα΄΄ια νίκη για τον ΠροφήτηΗλία με το εντυπωσιακό 74-42 επι του Αιγέα Γαστούνης. Τα αποτελέσματα (5ηΑγωνιστική) Σκαγιοπούλειο-Ανδραβίδα...
Τετάρτη 06 Νοέ 2019
Α2 ΕΣΚΑ-Η: Τα βλέμματα στις μάχες τωνΡοϊτίκων
Για την 5η αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑ-Η ξεχωρίζουν τα παιχνίδια Κρήνη ’97 - Α.Ε. Αγυιάς και ΝΕΠ - Αστέρια Αχαΐας. Ακόμη η Νίκη Προαστίου θα υποδεχθεί την ΕΑ Παραλίας και ο Πρ. Ηλίας τον Αιγέα. Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής: Α2 ΕΣΚΑ-Η: Κλειστό...
Τρίτη 05 Νοέ 2019
Α1 ΕΣΚΑ-Η : Επιβλητική η ΕΑΠ - Μεγάλες νίκες Α.Σ.Σ.Αμαλιάδας και Προμηθέας 2014
Η πρωτοπόρος ΕΑΠ επικράτησε της Γαλήνης  75-64, έκανε το 5 στα 5 και συνεχίζει στην κορυφήτης Α1 ΕΣΚΑ-Η  .Ο Προμηθέας 2014 νίκησε τον  Αίολο Αγυιάς με  81-68 και «ψήλωσε» βαθμολογικά. Στο Αίγιο ο  Κεραυνός Αιγίου ηττήθηκε  απο την Σφήκα Αμαλιάδας 57-69. Στην Αρχαία Ολυμπία, ο...
Δευτέρα 04 Νοέ 2019
Α1 ΕΣΚΑ-Η : Οι μάχες της 5ης αγωνιστικής όπου ξεχωρίζουν ΕΑΠ- Γαλήνη και Προμηθέας 2014 - Αίλολος Αγυιάς
Αρκετά ενδιαφέροντα παιχνίδια απόψε σ6το παλαίσιο της 5ης Αγωνιστικής της Α1ΕΣΚΑ-Η .Η ΕΑΠ θα υποδεχθεί την Γαλήνη  και Ο Προμηθ'έας  2014 θα υποδεχθεί τον Αίολο Αγυιάς.  Αναλυτικά:  Τόφαλος», 8.15μ.μ.: Αραχωβίτικα/Ακταίο-Παναχαϊκός (Κρεσταινίτης, Καμήτσος και Σινόπουλος). Αιγίου, 8.30μ.μ.: Κεραυνός Αιγίου-Σφήκα Αμαλιάδας (Καρπάνος, Ελ Ανύ και Μακρόπουλος). Αρχαίας Ολυμπίας, 6μ.μ.:...
Πέμπτη 31 Οκτ 2019
Α2ΕΣΚΑ-Η :Το απόλυτο η Ανδραβίδα - Μεγάλο διπλό η Νίκη Προαστίου
H Aνδραβίδα έκανε το "4" στις 4" νίκες  επικρατόντας της ΝΕΠ 72-62 .Στα Ροϊτικα  η  Νίκη Προαστίου " απέδρασε" με το διπλό κερδίζοντας τον επίσης αήττητο Κρόνο  56-64 . Νίκη με ανατροπή τα Αστέρια Αχαϊας επι τΗς κρήνης 97 63-62 . Δεύτερη συνεχόμενη νίκη...
Τετάρτη 30 Οκτ 2019
Οι μάχες της Α2 ΕΣΚΑ-Η για την 4η Αγωνιστική
Για το πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑ-Η ξεχωρίζουν τα παιχνίδια Κρόνου – Νίκης Προαστίου ,ΣΕΦΑ – ΝΕΠ και Πήγασος – Πρ. Ηλίας / ΠΑΟΚ . Αναλυτικά  θα διεξαχθούν απόψε για την 4η Αγωνιστική τα εξής παιχνίδια: Αλεξιώτισσας 8.30 μ.μ. Πήγασος – Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ Λάμπος-Αθανασόπουλος Ροϊτίκων 7 μ.μ....
Τρίτη 29 Οκτ 2019
A1 ΕΣΚΑ-Η :  Η ΕΑΠ ξεπέρασε τον σκόπελο του Παναχαϊκού
Ο νεανικός Παναχαϊκός απείλησε την ΕΑΠ με την πρώτη ήττα , αλλά οι μελανόλευκοι πήραν τη νίκη και έκαναν το «¨4στα 4».  Η Ολυμπιάδα πήρε το διπλό στο Αίγιο από τον Ήφαιστο / Αχιλλέα  με 64-68 . Η Απολλωνιάδα νικησε τον Κεραυνό Αιγίου...
Δευτέρα 28 Οκτ 2019
Α1 ΕΣΚΑ-Η : Οι αποψινές μάχες
Για το πρωτάθλημα της Α1 ΕΣΚΑ-Η  ΘΑ ΔΙΕΚΞΑΧΘΟΎΝ ΑΠΌΨΕ ΤΑ ΠΑΙΧΝΊΔΙΑ:  Αμαλιαδος 20:00  ΑΣ Σ.Αμαλιαδας -Α.Σ.Αραχωβιτικων Κρεσταινιτης -Λεβεντακος-Βλαχος Κ. Αιγιου 20:30 Ηφαιστος/Αχιλλεας -Ολυμπιας Σοφιανοπουλος- Τσακαλογιαννης -Κυριακου Αλεξιωτισας 20:30 εσπερος Α.Ο.Π.Α- Ολυμπιονικης Μακροπουλος--Αδαμοπουλος- Μαρκου ΚΛ.Απολλων 21:00 Απολλωνιάς - Κεραυνος Καμητσος- Κανελλοπουλος -Πλεγας Ροιτικων 20:30 Γαληνη - ΕΑ Προμηθεας 2014 Καρπανος –...
Πέμπτη 24 Οκτ 2019
Α2 ΕΣΚΑ-Η : Πρωτιά για ΣΕΦΑ  ΝΕΠ και Κρόνο
Κρόνος ,Ανδραβίδα και ΝΕΠ έμειναν μόνοι στην κορυφή της Α2 ΕΣΚΑ-Η μετά την ολοκλήρωση της 3ης Αγωνιστικής : ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ( 3Η Αγωνιστική) Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-ΕΑ Παραλίας 66-56 Σκαγιοπούλειο-Πήγασος Μπεγουλακίου 43-34 Κρήνη ’97-Ανδραβίδα 64-78 ΝΕΠ-Αιγέας Γαστούνης 67-559 ΑΕ Αγυιάς-Αστέρια Αχαΐας 71-73 Πανωλενιακός – Κρόνος 58-60 ( 50 -50 Κ.Α) Η βαθμολογία (Σε 3 αγώνες) Κρόνος Πατρών                                6 Ανδραβίδα                         6 ------------------------------------------- ΝΕΠ       6              6 Κρήνη ΄97                            5 Νίκη Προαστίου                               4 --------------------------------------------- ΑΕ Αγυιάς                           4 Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ                                4 ΕΑ Παραλίας                     4 Σκαγιοπούλειο 4             Αστέρια Αχαϊας                3 Αιγέας  3 ------------------------------- Πανωλενειακός                               2 Πήγασος                              3 Ρεπό...
Τετάρτη 23 Οκτ 2019
Α2 ΕΣΚΑ-Η: Αμφίρροπες μάχες
Α2 ΕΣΚΑ-Η:Δοκιμασία για ΣΕΦΑ με  Κρήνη 97 Με αρκετά αμφίρροπα παιχνίδια ολοκληρώνεται η 3η Αγωνιστική της Α2 ΕΣΚΑ-Η . Το πρόγραμμα: Αλεξιώτισσας, 6.30 μ.μ.: Προφήτης Ηλίας/ΠΑΟΚ-ΕΑ Παραλίας (Μακρόπουλος και Παπαδόπουλος). Αλεξιώτισσας, 8.15 μ.μ.: Σκαγιοπούλειο-Πήγασος Μπεγουλακίου (Σοφιανόπουλος και Κυριάκου). Ροϊτίκων, 7 μ.μ.: Κρήνη ’97-Ανδραβίδα (Ελ Ανύ και...
Τρίτη 22 Οκτ 2019
A1EΣΚΑ-Η : Η ΕΑΠ "έσπασε¨το αήττητο της Αμαλιάδας
΄Σε παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειεοιες η ΕΑΠ κατάφερε να σπάσει το αήττητο  του Α.Σ.Σ.Αμαλιάδας επικρατόντας 72-70  στο πιο σημαντικό παιχνίδι της 3ης Αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑ-Η   της Α1 ΕΣΚΑ-Η. Στο Αίγιο με επιμέρους 0-13 ο Η΄’φαιστος / Αχιλλέας κέρδισε τον τυπικά γηπεδούχο Κεραυνό...
Δευτέρα 21 Οκτ 2019
Α1 ΕΣΚΑ-Η : " Ντέρμπι ΕΑΠ - Α.Σ. Σφήκα Αμαλιάδας με «κουμπαρά» για τον Παναγιώτη - Ραφαήλ
  Το σημερινό ντέρμπι κορυφής ανάμεσα στην αήττητη ΕΑΠ με τον φιλόδοξο Α.Σ. Σφήκα Αμαλιάδας επικεντρώνει το ενδιαφέρον των φίλων του τοπικού μπάσκετ για την 3η Αγωνιστική της Α1 ΕΣΚΑ-Η. Η διοίκηση της Ε.Α.Π. μετά από συνεννόηση και με την ΕΣΚΑ-Η αποφάσισε ο σημερινός αγώνας...
Κυριακή 20 Οκτ 2019
«Τρίποντο» αλληλεγγύης στο Δευτεριάτικο παιχνίδι της ΕΑΠΠ  με τον Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας
Η διοίκηση της Ε.Α.Π. μετά από συνεννόηση και με την ΕΣΚΑ-Η αποφάσισε ο αυριανός αγώνας  μπάσκετ της προσεχούς Δευτέρας μεταξύ Ε.Α.Π. και Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας  (8.30 μ.μ.) στο γήπεδο του Αγίου Διονυσίου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α1 ΕΣΚΑ Η να είναι αφιερωμένος...
Κυριακή 20 Οκτ 2019
A1 EΣΚΑ-Η : Ο Προμηθέας υποδέχεται  την Ζάκυνθο
Με το παιχνίδι  Του Προμηθέα 2014 κόντρα στην Ζάκυνθο ανοίγει η αυλαία  της 3ης Αγωνιστικής της Α1 ΕΣΚΑ-Η . Η νεανική ομάδα  του Γιάννη Ελευθεριάδη θα προσπαθήσει να διπλασιάσει τις νίκες της . Ηζάκυνθος του Νίκου Θεοδόση θα παραταχθεί  με όπλο την εμπειρία και...
Κυριακή 20 Οκτ 2019
Γ ΕΘΝΙΚΉ : Ο Γλαύκος υποδέχεται την Παναχαϊκή
  Δεύτερη στροφή σήμερα στο πρωτάθλημα της Γ Εθνικής με τα βλέμματα να στρέφονται στο Κλειστό του Γλαύκου για την αναμέτρηση των γηπεδούχων με την Παναχαϊκή. Ακόμη η Ακράτα θα υποδεχθεί το Κορωπί . Το Ληξούρι θα δοκιμασθεί στην Κόρινθο. Το παιχνίδι της Αχαγιάς 82...
Πέμπτη 17 Οκτ 2019
Α2 ΕΣΚΑ-Η : Συνωστισμός στην κορυφή
Πέντε ομάδες ισοβαθμούν στην  κορυφή της Α2 ΕΣΚΑ-Η μετά την ολοκλήρωση  της 2ηςστροφής.  Μεγάλη νίκη σημείωσε η  Ανδραβίδα σε βάρος της Αγυιάς με 78-68 , ενώ στο άλλο ντέρμπι της Πάτρας η Νίκη Προαστείου επιβλήθηκε του  Πανωλενειακού , με 57-53.Ακόμη είχαμε: Κρόνος-Προφήτης Ηλίας 56-49, Αιγέας -Κρήνη 54-65, Πήγασος -ΝΕΠ 54-58, ΕΑ  Παραλίας-Σκαγιοπούλειο 60-57 .  Η Βαθμολογία (Σε 2 αγώνες) Ανδραβίδα  4 Νίκη Πρ.  4 Κρόνος ...
Τετάρτη 16 Οκτ 2019
Α2 ΕΣΚΑ-Η :Σκληρές οι αποψινές μάχες
Αναλυτικά όλα τα παιχνίδια: Αρκετά δυνατά παιχνίδια περιλαμβάνει το σημερινό πρόγραμμα  της στροφής .Η Ανδραβίδα θα υποδεχθεί την ΑΕ Αγυιάς , η Νίκη Προαστόίου τον Πανωλενιακό και ο Κρόνος τον Προφήτη Ηλία / ΠΑΟΚ Tο σημερινό πρόγραμμα της 2ης Αγωνιστικής της Α2 ΕΣΚΑ-Η έχει...
Βρέθηκαν 435 αποτελέσματα. Σελίδα 6 από 22
Σελίδα < [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] > >>
 
© Copyright 2020 Τα πάντα για τον αθλητισμό - MarkaSport