Πέμπτη 12 Απρ 2018
Τέταρτη στην Ελλάδα η Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Αχαΐας

Την τέταρτη θέση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα προεπιλογής κατέλαβε η Μικτή Παίδων της ΕΠΣ Αχαΐας. Τα παιδιά του Καρακίτσου ηττήθηκαν με 1-2 από την Μικτή της ΕΠΣ Αθηνών στον Μικρό τελικό που διεξήχθη στο Ενωσιακό γήπεδο Πιερίας.

Η Μικτή Αχαΐας προηγήθηκε στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, αλλά ο σοβαρός τραυματισμός του Κυρσανίδη στις καθυστερήσεις, στοίχησε στα παιδιά του Καρακίτσου.

Η Μικτή Αθήνας κυριάρχησε στο δεύτερο μέρος και με δύο γκολ (56’ – 60’) σε τέσσερα λεπτά κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Αυτό δεν αναιρεί την σπουδαία επιτυχία των «μικρών» της Αχαΐας, που με μια ακόμα μεγάλη πορεία έφεραν την Μικτή τέταρτη στην Ελλάδα, πιστοποιώντας με τον καλύτερο τρόπο το επίπεδο του ποδοσφαίρου στην περιοχή.

Διαιτητής: Βρέσκας (Πιερίας), βοηθοί: Βρούζος – Θεοδώρου (Πιερίας), 4ος διαιτητής: Διακουμάκος (Πιερίας)

ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ (Τ. Δημητρίου): Δρανδάκης, Μπίμπα, Παλμός, Χρονακόπουλος, Καρδάμης, Τσιάβος (79΄ Ξένος), Βολάκης (67΄ Αβραμίδης), Κατηφόρης, Ζαρκαλής (66΄ Πατσατζόγλου), Κουτσογούλας, Κατσίκης (41΄ Τσαντίλας).

ΕΠΣ ΑΧΑΪΑΣ (Π. Καρακίτσος): Μιχαλόπουλος, Ζεκιάη, Παναγιώτου, Χαριτάτος, Σοφιανόπουλος (41΄ λ.τ.Τιμοθέου), Τασσόπουλος (77΄ Ορτέντζιος), Σάχι, Νικολόπουλος, Μουρτζόπουλος (64΄ Χαρμαντάς), Κυρσανίδης, Καπερώνης (23΄ Γκολφίνος).

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

8΄ Γυριστό σουτ Ζαρκαλή λίγο άουτ

27΄ Πλασέ του Μουρτζόπουλου από καλή θέση άουτ

35΄ Συρτό σουτ Κουτσογούλα, μπλόκαρε ο Μιχαλόπουλος

40΄ ΓΚΟΛ!!!!!! Ο Μουρτζόπουλος με όμορφο διαγώνιο σουτ ανοίγει το σκορ για την Αχαΐα (0-1)

40+1 Σοβαρός τραυματισμός του Κυρσανίδη (αστράγαλος) ο οποίος μεταφέρεται με φορείο εκτός γηπέδου.

52΄ Σουτ του Σάχι έξω από την περιοχή μπλοκάρει ο Δρανδάκης

54΄ Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκολφίνο για την Αχαϊα με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή

56΄ Η Αθήνα ισοφαρίζει (1-1) με πλασέ του Τσαντίλα, μετά από ασίστ του Βολάκη

60΄ Κόρνερ του Τσαντίλα, κεφαλιά του Τσάβου στα δίχτυα (2-1)

65΄ Αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη ο Παναγιώτου για σκληρό μαρκάρισμα σε αντίπαλο.